Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 24 d.


KORONAVIRUSAS
Lietuvoje patvirtintas užsikrėtimas Jungtinėje Karalystėje plintančia koronaviruso atmaina
BNS
Twenty20

Lietuvoje patvirtintas užsikrėtimas Jungtinėje Karalystėje (JK) plintančia koronaviruso atmaina, patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Sausio pradžioje vilnietei buvo nustatyta COVID-19 liga. Sausio 12 dieną Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija išsiuntė šį atvejį sekoskaitos tyrimams į laboratoriją Roterdame, Olandijoje. Sausio 27 dieną NVSPL gavo patvirtinimą, kad siųstame mėginyje buvo nustatyta SARS-CoV-2 viruso atmaina su B.1.1.7 mutacija“, – pirmadienį BNS informavo SAM Spaudos tarnybos vedėjas Vytautas Beniušis.

NVSC teigia, kad mutavusia koronaviruso atmaina moteris užsikrėtė po kontakto su šeimos nariu.

„Didelės rizikos sąlytį turėjusiųjų nebuvo nustatyta, nes asmuo dėl turėto kontakto buvo izoliacijoje“, – BNS sakė NVSC atstovė Justina Petravičienė.

Epidemiologinio tyrimo metu išsiaiškinta, kad artimasis, nuo kurio, kaip manoma, užsikrėtė moteris, išvykęs į užsienį nebuvo. Jis taip pat nenurodė, jog būtų bendravęs su asmenimis, grįžusiais iš užsienio, ar užsikrėtusiais COVID-19.

„Tuomet namų aplinkoje identifikuoti trys didelės rizikos sąlytį turėję asmenys“, – sakė NVSC atstovė.

Jos teigimu, vos tik gavęs informaciją apie Lietuvoje nustatytą JK paplitusią viruso atmainą, NVSC atliko visus Europos ligų ir kontrolės prevencijos centro (ECDC) tokiu atveju rekomenduojamus veiksmus – dar kartą retrospektyviai atliko kontaktų paiešką – apklausė visus šeimos narius ir kitus kontaktavusius asmenis, įskaitant ir mažos rizikos sąlytį turėjusius žmones.

„Sąlytį turėję asmenys užregistruoti atlikti PGR tyrimus“, – komentavo J. Petravičienė.

NVSC atstovės teigimu, mutavusia atmaina susirgusi moteris jau yra pasveikusi.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija  informavo, kad „kol kas tai yra vienintelis toks atvejis, su kuriuo teko susidurti“.

Gruodžio 19 dieną Jungtinės Karalystės pareigūnai patvirtino, kad nauja koronaviruso atmaina, aptikta šalyje, gali plisti sparčiau. Šios šalies ministro pirmininko Boriso Johnsono teigimu, naujos atmainos virusas gali būti 70 proc. labiau užkrečiamas. 

Nustatyta, jog ši viruso atmaina nukonkuravo kitas dominuojančias atmainas ir tapo viena dažniausiai aptinkamų Anglijos regione. Manoma, kad dėl jos stipriai išaugo susirgimų skaičius.

Dėl to daugelis Europos Sąjungos valstybių, tarp jų ir Lietuva, buvo laikinai uždraudusios keleivių atvykimą iš Jungtinės Karalystės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 01 15:13
Spausdinti