Meniu
Prenumerata

šeštadienis, sausio 16 d.


APKLAUSA
Lietuviai iš esmės patenkinti valdžios reakcija į koronaviruso krizę
BNS
Fotobankas
Aurelijus Veryga.

Du trečdaliai Lietuvos gyventojų mano, kad valdžios institucijos tinkamai reaguoja į situaciją dėl koronaviruso, rodo naujienų agentūros BNS užsakymu šį mėnesį atlikta apklausa.

Bendrovės „Vilmorus“ atlikto tyrimo metu 66 proc. apklaustųjų teigė, kad valdžios institucijos reaguoja tinkamai, 19,3 proc. manė, kad reakcija netinkama. Tyrimas buvo atliktas kovo 6-13 dienomis.

Apklausos atlikimo metu Lietuvoje jau buvo patvirtintų koronaviruso atvejų, buvo priiminėjami sprendimai dėl kai kurių prevencinių priemonių, įskaitant mokyklų uždarymą ir izoliaciją atvykusiems iš užsienio, bet karantinas įvestas jau pasibaigus apklausai.

Palyginti su kitomis Europos šalimis, Lietuva gana anksti ir griežtai apribojo judėjimą šalies viduje ir įvažiavimą į valstybę, siekiant sulėtinti viruso plitimą, pirmąją karantino dieną paskelbė paramos verslui planą, tačiau valdžia sulaukė kritikos dėl mažo tyrimų masto ir apsaugos priemonių medikams trūkumo. 

Apklausos metu BNS taip pat aiškinosi visuomenės požiūrį į žiniasklaidos informavimą apie koronaviruso krizę.

Tyrimo duomenimis, 63 proc. lietuvių mano, kad žiniasklaida tinkamai informuoja apie situaciją dėl koronaviruso, 20,1 proc. laikosi pozicijos, kad žiniasklaida dirba netinkamai.

Krizės metu koronaviruso tema visiškai dominuoja žiniasklaidoje, žurnalistų darbo krūvis išaugo kelis kartus, tačiau kritus reklamos pajamoms pastaruoju metu kai kurios žiniasklaidos priemonės pradėjo skelbti prastovas ir siūlyti darbuotojams eiti atostogų.

Visuomenės informavimo etikos komisija šį mėnesį paragino žurnalistus itin atsakingai tikrinti šaltinius, remtis tik kompetentingų institucijų bei specialistų išvadomis ir rekomendacijomis, nedidinti įtampos ir neprisidėti prie panikos skleidimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 23 09:47
Spausdinti