Meniu
Prenumerata

antradienis, rugpjūčio 11 d.
Lietuva baigė derybas dėl narystės EBPO
BNS
Robertas Dačkus/Prezidentūra

Pirmadienį oficialiai baigtos derybos dėl Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).

Formaliai derybos buvo baigtos prezidentės Dalios Grybauskaitės susitikime su EBPO generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria ir EBPO Tarybos sesijoje, kur dalyvavo Lietuvos vadovė, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Derybas dėl narystės EBPO Lietuva pradėjo prieš trejus metus ir įvykdė visas esmines reformas ekonomikos augimui skatinti ir žmonių gerovei stiprinti. Gegužės pabaigoje EBPO Ministrų Taryba turėtų priimti galutinį sprendimą dėl Lietuvos narystės. Lietuva taps 36-ąja šios organizacijos nare.

D. Grybauskaitės teigimu, tapimas EBPO nare rodo Lietuvos demokratinį ir ekonominį stabilumą, galutinį įsitvirtinimą įtakingųjų valstybių sąraše ir stiprų balsą tarptautinėje politikos arenoje. Ši narystė, anot šalies vadovės, Lietuvai atveria ir naujų galimybių – pavyzdžiui, tai pakels mūsų šalies ekonominius ir finansinius reitingus, sustiprinsime savo įtaką ES ir kitose tarptautinėse organizacijose, galėsime naudotis pačio aukščiausio lygmens EBPO ekspertų pagalba.

Laukia daugiau reformų

Tapusi EBPO nare, Lietuva toliau tęs reformas, sakė prezidentė. „Ši organizacija toliau padės Lietuvai savo ekspertais, ekspertinėmis žiniomis reformuoti mūsų šalį, padės mums vystytis greičiau, suteiks kokybės ženklą mūsų valstybei“,– teigė D. Grybauskaitė.

EBPO vadovas sakė, kad tapusi organizacijos nare, Lietuva galės prisidėti kuriant standartus, o kitos organizacijos narės galės pasimokyti iš Lietuvos.

„Lietuva nuo šiol bus tarp šalių, kurios kuria, plėtoja ir pritaiko standartus, o ne šalis, kuri pritaiko kitų sukurtus standartus. Tapsite proceso dalimi, diskusijų dalimi, tačiau svarbiausi, kad EBPO šalis nuo šiol galės daug ko išmokti iš Lietuvos“, – po susitikimo kalbėjo A. Gurria.

D. Grybauskaitės teigimu, derybos vyko palyginti sparčiai.

„Trys metai tokių tiesioginių derybų yra labai didelis tempas, ši organizacija nepratusi, kad būtų taip greitai suderėta narystė. (...) Juo labiau, kad galimybių langas tapti nare užsidarinėja, nes žinome, kad kai kurios šios organizaijos narės bent laikinai nebenori plėstis, todėl manau, kad mes labai laiku baigėme derybas“, – teigė Lietuvos vadovė.

EBPO buvo įsteigta 1961 metais, siekiant paspartinti tarptautinį ekonomikos atsigavimą ir prekybinius ryšius tarp valstybių, stiprinti socialinę žmonių apsaugą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2018 04 09 17:44
Spausdinti