Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 14 d.
KORONAVIRUSAS
Lietuva atkūrė sienų su Latvija ir Lenkija kontrolę
BNS

Lietuva šeštadienio vakarą atkūrė sienų kontrolę su Lenkija ir Latvija, siekiant pažaboti koronaviruso plitimą. 

Kalvarijoje pasieniečiai įrengė laikinąjį kontrolės punktą, kuris šeštadienio naktį, kontrolę įvedus ir Lenkijai, taps vieninteliu keliu į Lenkiją ir iš jos, iš pasienio pranešė BNS žurnalistas.  Čia iš Lenkijos atvykstančios transporto priemonės nukreipiamos dviem keliais. Vienu iš jų leidžiamas tik vilkikų eismas, kitu – visų likusiųjų transporto priemonių.

Prie pat pasienio keli respiratoriais aprūpinti pasieniečiai ir kariai vykdo kontrolę dėl koronaviruso – atvykstančiųjų klausia, iš kurios šalies atvykstama, jeigu iš rizikos šalių – supildomi kontaktiniai duomenys, matuojama atvykstančiųjų temperatūra.

BNS kalbinti atvykstantieji teigė paskubėję grįžti dėl atkuriamos sienų kontrolės ir koronaviruso grėsmės.

„Paskubėjom grįžti, Lenkijoje atostogavome. Grįžtam į Lietuvą, nes sienas uždaro, vykstam pas šeimas“, – sakė 35-erių šiaulietė, nenorėjusi prisistatyti. „Anksčiau grįžtam. Darbo reikalai sustojo dėl viruso ir grįžtam“, – kalbėjo iš Čekijos grįžtantis irgi prisistatyti nenorėjęs 50-metis vyras.

Nepraėjus nė valandai po atkurtos sienų kontrolės, pasieniečiams betikrinant estiškais numeriais pažymėtą vilkiką įtarimų sukėlė jo vairuotojas. Buvo iškviesti policijos pareigūnai, kurie patikrino sunkiai ant kojų pastovinčio vidutinio amžiaus vyro girtumą. Alkotesteris rodė nulius. Nedelsiant buvo iškviesti medikai.

Patikrų su Europos Sąjungos valstybėmis besiribojančiuose pasienio punktuose nebuvo daugiau nei dešimtmetį, Lietuvai 2007 metais tapus Šengeno erdvės nare. Vyriausybė kontrolę įvedė atsižvelgdama į tai, kad diagnozuoti koronaviruso atvejai buvo atvežti iš užsienio.

„Šiuo metu kelionės yra mūsų didžiausia grėsmė. Tai atvežtinis virusas, tad būtina apriboti judėjimą“, – sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Vyriausybė taip pat nuo šeštadienio uždraudė lietuviams vykti į 18 šalių, kur sparčiausiai plinta koronavirusas. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 14 20:31
Spausdinti