Meniu
Prenumerata

šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Lenkijos ministras: rusiškų dujų mums greitai gali išvis nebereikėti
BNS
(Pixabay nuotr.)

Aktyvi energetikos politika Lenkijoje duoda vaisių – šalies užsienio reikalų ministras pareiškė, kad ateityje dujas iš Rusijos pirktų tik mažesne kaina.

„Galbūt, taip. Tačiau tik tuo atveju, jei Rusija pasiūlytų gerokai mažesnę dujų kainą negu dabartinė“, – sakė Witoldas Waszczykowskis interviu Rusijos laikraščiui „Kommersant“, atsakydamas į klausimą, ar Lenkija ketina pratęsti šią sutartį, kurios galiojimas baigsis 2020 metų sausio 1-ąją. „Mes kuriame infrastruktūrą tiekimo diversifikavimui. Ji gali būti parengta tada, kai ši sutartis nustos galioti. Galbūt mes priimsime Rusijos pasiūlymą, tačiau su sąlyga, kad kaina mums bus priimtina“, – pridūrė jis.
„Galbūt mes priimsime Rusijos pasiūlymą, tačiau su sąlyga, kad kaina mums bus priimtina“, – pridūrė jis.
„Taip, mes dabar esame priklausomi nuo rusiškų dujų, tačiau jau priėmėme sprendimus dėl tiekimo diversifikavimo – pastatėme suskystintų gamtinių dujų terminalą (SGD) ir importuojame – pavyzdžiui, iš Kataro, JAV. Birželį priėmėme pirmąjį dujų krovinį iš JAV. (...). Pasirašėme vamzdyno „Baltic Pipe“ tiesimo sutartis su Danija ir Norvegija. Tai reiškia, kad po penkerių metų būsime gerokai mažiau priklausomi nuo rusiškų dujų. Gali būti, kad jų mums išvis nebereikės – trečdalį poreikio būsime pajėgūs patenkinti nuosava gavyba, dar tiek pat – SGD importu, o likusį trečdalį – importu dujotiekiu iš Norvegijos. Dujų importas iš Rusijos galimas, tačiau patrauklia kaina“, – sakė W.Waszczykowskis. „Kalbant apie „Nord Stream“... Mes siekiame savo partneriams Europoje išaiškinti, kad „Nord Stream“ – politinis instrumentas. Be to, mes naudojamės galimybėmis apskųsti šį projektą Europos teismuose. Ir mes sveikiname JAV sankcijas Europos kompanijoms, kurios remia projektą „Nord Stream 2“, – pabrėžė Lenkijos užsienio reikalų ministras. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 07 14:52
Spausdinti