Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 26 d.
L. Linkevičius tikisi nepamatyti Aušros vartų Lenkijos piliečių pasuose
BNS
(BNS nuotr.)

Naujuose lenkiškuose pasuose neturėtų būti naudojami Vilniaus Aušros vartų atvaizdai, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Nenormalu, kai tai daroma naudojant kitos valstybės vaizdus, juo labiau žinant, kad mūsų istorijoje būta įvairių puslapių. Kalbant apie Vilnių, šio krašto likimą, tai dar jautriau. Todėl tiesiog privalu atsižvelgti į šias aplinkybes“, – dienraščiui „Lietuvos žinios“ sakė L.Linkevičius. Jis sakė turintis vilties, kad Aušros vartų atvaizdo lenkiškuose pasuose nebus.
Sužinojus apie tokią iniciatyvą, į ministeriją buvo iškviestas Vilniuje reziduojantis kaimynės šalies laikinasis reikalų patikėtinis.
Sužinojus apie tokią iniciatyvą, į ministeriją buvo iškviestas Vilniuje reziduojantis kaimynės šalies laikinasis reikalų patikėtinis. „Paaiškinome situaciją ir įspėjome, kad taip neturėtų būti. Žiūrėsime, kaip viskas klostysis toliau, nes matome, jog Lenkijos spauda ir daugiau apie tai rašo. Tai susiję ne vien su Vilniumi, bet ir su Ukraina. Kiek žinome, ukrainiečių pozicija taip pat panaši. Toliau stebime situaciją, apie savo požiūrį ir vertinimus jau informavome lenkus“, – sakė Lietuvos ministras. Balsavimui internetu dėl to, kaip atrodys lenkiškas pasas, iš viso pateikta 13 grafinių motyvų, iš jų bus atrinkti šeši, tarp jų – Aušros vartai. Internetiniame balsavime jų atvaizdas kol kas užima antrąją vietą. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 04 11:46
Spausdinti