Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 21 d.


KRIZĖ
L. Kukuraitis: „Sodros“ rezervai krizę atlaikė daug geriau, nei planuota
BNS
Fotobankas
Linas Kukuraitis

Šių metų pavasarį dėl koronaviruso paskelbto karantino metu „Sodrai“ pradėjus naudoti sukauptą maždaug 600 mln. eurų rezervą, socialinės apsaugos ir darbo ministras sako, kad šiuo metu panaudota beveik pusė rezervo, o metų pabaigoje, jei nebus paskelbtas naujas karantinas, jame turėtų būti dar apie 280 mln. eurų. 

Lino Kukuraičio teigimu, „Sodros“ rezervai „atlaikė daug geriau, nei planuota.“

„Karantino laikotarpiu įsivaizdavome, skaičiai rodė, kad „Sodros“ rezervą galime išsemti spalio mėnesį, dabar turime visai kitus duomenis, kad „Sodros“ rezervas egzistuos ir pasibaigus metams, tik jis bus sumažėjęs“, – LRT radijui antradienį sakė ministras.

„Nuo 600 mln. eurų jis panašiai apie apie 300 mln. eurų yra sumažėjęs ir dar planuojame, kad panašiai apie 280 mln. eurų turėtų likti „Sodros“ rezerve, bet, aišku, taikliai prognozuoti ateitį yra labai sudėtinga, tai labai priklauso nuo sveikatos rodiklių, kaip pavyks suvaldyti koronaviruso plitimą Lietuvoje“, – pridūrė jis.

„Sodros“ vadovė Julita Varanauskienė birželio pabaigoje sakė, kad panaudojus „Sodros“ rezervą, dar liks 100 mln. eurų. Ministerijos teigimu, situacija pasikeitė, nes dalis karantino meto išlaidų, susijusių su koronavirusu, buvo kompensuota iš valstybės biudžeto. 

Pasak L. Kukuraičio, Lietuva šiuo metu yra geriau pasiruošusi suvaldyti viruso plitimą, todėl tikėtina, kad atėjus antrajai bangai išmokų apimtys bus mažesnės. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 25 10:24
Spausdinti