Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 14 d.
KARIUOMENĖ
Koronavirusas patvirtintas aštuoniems NATO bataliono Lietuvoje kariams
BNS
Fotobankas

Koronavirusas patvirtintas aštuoniems Lietuvoje dislokuoto tarptautinio NATO bataliono kariams iš sąjungininkų šalių, BNS antradienį patvirtino Krašto apsaugos ministerija.  Pirmasis atvejis buvo savaitgalį, dar septyni atvejai patvirtinti šiandien.

Krašto apsaugos ministro patarėja Vita Ramanauskaitė sakė negalinti detalizuoti, kokių sąjungininkų šalių kariams buvo patvirtintas virusas.

Bataliono atstovas kapitonas Evertas-Janas Danielsas BNS teigė, kad šiuo metu kariniai mokymai vyksta tik grupės viduje, bendri veiksmai su kitais daliniais apriboti, siekiant apriboti skirtingų karių kontaktus. 

Karininkas taip pat atsisakė nurodyti karių pilietybę. Jis informavo, kad savaitgalį susirgęs karys ir vienas karys, kuriam infekcija patvirtinta antradienį, išskraidinti namo tuo pačiu skrydžiu, Lietuvoje šiuo metu likę šeši kariai su patvirtinta infekcija. 

Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai teigiama, kad savaitgalį susirgęs olandų karys ir dar keturi olandų kariai, kuriems virusas buvo įtartas dėl ligos simptomų, buvo išskraidinti į Nyderlandus.

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota 2017 metų vasarį, reaguojant į Rusijos agresiją Ukrainoje ir karinį aktyvumą regione. Batalionui Lietuvoje vadovauja Vokietija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 24 19:13
Spausdinti