Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 8 d.
Keturi Rusijos kariškiai sulaikyti Kybartų kontrolės punkte
BNS
4 Rusijos kariškiai sulaikyti Kybartų kontrolės punkte. (Paulius Ramanauskas nuotr.)

Ketvirtadienio vakare Kybartų kontrolės punkte buvo sulaikyta Rusijos karinė komanda. Kaip praneša Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis, tranzitiniame traukinyje vyko 4 Rusijos kariškiai.

Apie 21 val. VSAT Pagėgių rinktinės Kybartų užkardos pasieniečiai Kybartų kontrolės punkte tikrino tranzitinį traukinį Karaliaučius – Maskva, įvažiuojantį į Lietuvą iš Karaliaučiaus. Kartu su pasieniečiais šį traukinį tikrino ir Lietuvos kariuomenės Judėjimo kontrolės centro kariškis. „Tikrindami dokumentus jie išsiaiškino, kad viename kupė yra keturi Rusijos kariškiai, bet jie vilkėjo civiliais rūbais“, – BNS sakė G.Mišutis. Pagal jų dokumentus buvo išsiaiškinta, kad jie yra 28, 32, 34 ir 36 metų Rusijos kariškiai, nors jie to ir nenurodė. Kai vyksta 4 ir daugiau karių grupė tranzitu per Lietuvą, jie laikomi karine komanda. Jiems reikia leidimo vykti per Lietuvą. Tokio leidimo Rusijos kariškiai neturėjo.
Jiems buvo nurodyta išlipti iš traukinio, pasieniečiai surašė atsisakymą leisti kirsti valstybės sieną.
„Jiems buvo nurodyta išlipti iš traukinio, pasieniečiai surašė atsisakymą leisti kirsti valstybės sieną“, – BNS sakė G.Mišutis. Prieš vidurnaktį Rusijos kariškiai kitu traukiniu buvo grąžinti į savo valstybę. Rusijos karinės komandos Lietuvoje dažniau buvo sulaikomos prieš dešimtmetį. Tokių komandų nebuvo sulaikyta nei šiemet, nei pernai. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 06 02 14:56
Spausdinti