Meniu
Prenumerata

trečiadienis, birželio 16 d.


KORONAVIRUSAS
Ilgai lauktas proveržis: fiksuotas didžiausias šiemet pandemijos pagreičio sumažėjimas
BNS
Fotobankas
Koronavirusas

Lietuvoje fiksuotas didžiausias savaitinis pandemijos pagreičio sumažėjimas šiais metais, trečiadienį skelbia Vyriausybė.

Remiantis naujausiais duomenimis, pandemijos pagreitis siekia -31 procentą. Šis rodiklis apskaičiuojamas, vertinant naujų atvejų ir teigiamų koronaviruso testų dalies dinamiką.

Anot Vyriausybės, naujų atvejų skaičius sumažėjo 52-ose iš 60 Lietuvos savivaldybių.

Be kita ko, gerėjančios situacijos tendenciją atspindi ir Vilniaus regiono ligoninių užimtumas.

„Hospitalizacija kol kas reikšmingai sumažėjo tik Vilniaus ir Alytaus COVID-19 klasteryje. Kadangi naujų atvejų tendencijas ligoninių užimtumas atspindi po 10–14 dienų, šią ir kitą savaitę ligoninių užimtumas turėtų mažėti ir kituose regionuose“, – rašoma duomenų apžvalgoje.

Kaip nurodoma pranešime, juodojoje zonoje šiuo metu yra devynios savivaldybės, tačiau visose pagreitis taip pat neigiamas, todėl po 3–4 savaičių „juodųjų“ savivaldybių turėtų nebelikti.

Juodosiomis savivaldybėmis laikomos tos, kur 100 tūkst. gyventojų per dvi savaites tenka daugiau nei 500 susirgimų.

Bendras gyventojų imunizacijos lygis Lietuvoje, vertinant bent viena doze paskiepytuosius ir persirgusius, perkopė 40 proc. ribą ir yra gana tolygus visose savivaldybėse.

„Tose savivaldybėse, kuriose skiepijamasi ne taip sparčiai, yra daugiau persirgusių gyventojų“, – teigiama apžvalgoje.

Vis dėlto, kaip matyti iš duomenų, Šalčininkų savivaldybė yra vienintelė šalyje, kur imunizacijos lygis nesiekia 30 procentų.

Mirčių, susijusių su COVID-19, situacija stabili, kasdien jų yra apie 20, o bendras mirčių skaičius panašus kaip 2019–2020 metais tuo pačiu laikotarpiu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 26 11:54
Spausdinti