Meniu
Prenumerata

penktadienis, gegužės 14 d.


UKRAINA
Į Ukrainą vykstantis G. Landsbergis: Lietuva partnerių ir draugų nelaimėje nepalieka
BNS
Fotobankas
G. Landsbergis

Į Ukrainą ketvirtadienį vykstantis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako šiuo vizitu norintis parodyti solidarumą, augant įtampai su Rusija.

„Mano pasakymas labai aiškus, kad Lietuva savo partnerių ir draugų nelaimėje nepalieka, tokią (žinią) ir vežuosi, tai ir solidarumo parodymas, kad mes matome situaciją, kokia yra, ir laikomės nuostatos, kad Ukrainos teritorinis vientisumas turi būti ginamas“, – antradienį žurnalistams Seime sakė G. Landsbergis.

Pasak jo, NATO valstybių pozicijos dėl situacijos skiriasi ir trečiadienį NATO užsienio reikalų ir gynybos ministrai sieks suderinti bendrą poziciją, kaip reaguoti augant Rusijos karių skaičiui pasienyje su Ukraina.

„Kol kas turime stipriausią pasakymą, tai JAV, kad jei Rusija elgsis agresyviai, tai bus atsakas. NATO valstybės turi skirtingą supratimą, kas yra eskalacija, deeskalacija, dėl tos priežasties rytoj šaukiamas NATO užsienio ir gynybos ministrų nuotolinis pasitarimas, kurio metu bus ieškoma formuluočių, kurios tiktų  visoms valstybėms“, – sakė G. Landsbergis.

Ukraina kaltina Rusiją telkiant tūkstančius karių prie rytinės sienos, taip pat aneksuotame Kryme. Pranešimų apie pajėgų telkimą pasirodė Ukrainos rytuose įsiplieskus kruviniems susirėmimams su Rusijos remiamais separatistais.

Baltieji rūmai praėjusią savaitę pranešė, kad rusų karių šalia Ukrainos sienos dabar dislokuota daugiau nei bet kuriuo metu nuo 2014 metų, kai įsiplieskė konfliktas Maskvai užėmus Krymo pusiasalį.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas sekmadienį duodamas interviu perspėjo, kad Rusijai grės „pasekmės“, jei Maskva „agresyviai“ elgsis Ukrainos atžvilgiu.

Kremlius kariuomenės manevrų neneigia, bet pareiškė neartėjantis prie karo su Ukraina, taip pat pabrėžė, kad „neliks abejingas“ dėl rusakalbių likimo konflikto draskomame regione.

NATO įspėja Rusiją dėl pajėgų telkimo prie Ukrainos sienos

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas antradienį įspėjo Maskvą nebetelkti savo pajėgų prie sienos su Ukraina ir išreiškė tvirtą Aljanso paramą Kijevui.

Spaudos konferencijoje su Ukrainos užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba J. Stoltenbergas sakė, kad „NATO palaiko Ukrainą“, ir pridūrė, kad Rusijos veiksmai yra „nepagrįsti, nepaaiškinami ir kelia didelį susirūpinimą“.

J. Stoltenbergas dabartinį Rusijos kariuomenės telkimą pavadino didžiausiu nuo 2014 metų.

„Rusija prie Ukrainos sienų perkėlė tūkstančius kovai parengtų karių; tai didžiausias rusų karių sutelkimas nuo neteisėtos Krymo aneksijos 2014-aisiais. Pastarosiomis dienomis Rytų Ukrainoje žuvo keli ukrainiečių kariai“, – sakė jis.

D. Kuleba savo ruožtu pareiškė, kad Ukraina ir jos partnerės Vakaruose dabar yra geriau pasirengusios nei prieš septynerius metus.

„Jei Maskva imtųsi kokių nors neapgalvotų žingsnių ar pradėtų naują smurto spiralę, tai brangiai atsieitų visomis prasmėmis“, – sakė D. Kuleba.

J. Stoltenbergas Rusijos kariuomenės telkimą trečiadienį taip pat aptars su JAV valstybės sekretoriumi A. Blinkenu.

„Rusija privalo nutraukti šį kariuomenės telkimą Ukrainoje ir aplink ją, sustabdyti savo provokacijas ir nedelsdama deeskaluoti [padėtį]", – pabrėžė NATO vadovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 13 14:03
Spausdinti