Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 14 d.


KARANTINAS
I. Šimonytė: karantino atlaisvinimai – tarp vasario pradžios ir vidurio
BNS
Fotobankas
I. Šimonytė.

Sprendimus dėl kai kurių karantino apribojimų panaikinimo Vyriausybė galėtų priimti iki vasario vidurio, sako ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. 

„Manau, kad tai prasidės kažkur, matyt, vasario pirmoje pusėje. (...) Sakyčiau, labiau nuo vasario vidurio – kažkas tarp vasario pradžios ir vasario vidurio: ar tai būtų vasario 8-a ar vasario 10-a ar kokia panaši diena. Žiūrėtume konkrečiai priimdami tuos sprendimus, nuo kada praktiškai tie apribojimai, tarkime, būtų palengvinti ar galbūt ir iš viso panaikinti kažkuriais atvejais“, – pirmadienį portalui Alfa.lt teigė premjerė. 

Pasak jos, kitą pirmadienį Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija galėtų suformuluoti konkretesnius siūlymus, nuo kokių veiklų ir kokiomis datomis tas laisvinimas galėtų prasidėti. 

„Pirmiausia reikia sulaukti patikimų duomenų, kad ta linkme jau galime eiti, nes situacija, nors ir gerėjanti, bet dar yra labai trapi“, – tvirtino I. Šimonytė. 

BNS anksčiau rašė, kad siekiant sumažinti COVID-19 plitimą, Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija pirmadienį pasiūlė pratęsti šalyje paskelbtą karantiną iki iki vasario 28 dienos. 

Planuojama, kad nuo vasario vidurio, jeigu užsikrėtimų skaičius mažės, galima būtų leisti bendrauti dviem namų ūkiams, taip pat gydymo įstaigose būtų didinamas planinių stacionarinių paslaugų skaičius. Būtų svarstoma grąžinti į mokyklas pradinukus.

Tarp pirmųjų svarstomų atlaisvinimų – leidimas veikti ne maisto prekių parduotuvėms, tačiau su sąlyga, kad ji turi turėti atskirą įėjimą iš lauko, taip pat būtų laikomasi kitų saugaus atstumo reikalavimų.

Iki kovo 1 dienos išliktų rekomendacija, jeigu įmanoma, tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje rinktis nuotolinį darbą, išskyrus tas funkcijas, kurias būtina atlikti darbo vietoje.

Lietuvoje karantinas paskelbtas pernai lapkričio 7 dieną, nuo gruodžio 16 dienos jo režimas sugriežtintas ir pratęstas iki sausio 31-osios. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 25 18:45
Spausdinti