Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 19 d.


GAMTOSAUGA
Greta Thunberg yra patentuotas prekės ženklas
BNS
Pixabay

Su klimato kaita kovojanti švedų paauglė Greta Thunberg trečiadienį sakė kaip prekės ženklus užregistravusi savo pačios vardą ir savo inicijuotą pasaulinį protestų judėjimą „Penktadieniai už ateitį“ (Fridays For Future), kad jais nebūtų galima pasinaudoti nesąžiningais tikslais.

„Mano vardas ir judėjimas #FridaysForFuture nuolat naudojami komerciniais tikslais be jokio sutikimo“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Instagram“ rašė 17-metė. 

G. Thunberg skundėsi, jog „vis dar yra žmonių, bandančių manimi apsimesti arba neteisingai tvirtinti, jog jie „atstovauja“ man, kad galėtų bendrauti su garsiais žmonėmis, politikais, žiniasklaida, menininkais ir panašiai“.

Taip pat buvo atvejų, kai G. Thunberg ar jos judėjimo vardu skelbta reklama, pardavinėti produktai, rinkti pinigai, rašė ji.

Jaunoji švedė, kurios protestuose dalyvaudavo milijonai jaunuolių visame pasaulyje, taip pat sakė, kad steigia ne pelno fondą, tvarkysiantį judėjimo finansinius reikalus, pavyzdžiui, honorarus už knygas, paaukotas ir premijų lėšas.

Ji tvirtino, kad fondas bus „visiškai skaidrus“, pavyzdžiui, kalbant apie mokesčius, kuriuos turės mokėti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 01 30 09:02
Spausdinti