Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gruodžio 4 d.


MIGRANTAI
G. Skaistė: valstybė kompensuos migrantų išlaikymą savivaldybėms
BNS
BNS
Palapinių miestelis Pabradėje.

Valstybė kompensuos visas su migrantų išlaikymu susijusias savivaldybių išlaidas, griežtų išlaidų „lubų“ nebus, sako su pasienio savivaldybių merais ketvirtadienį susitikusi finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Vis dėlto pasienyje su Baltarusija esančių ir kai kurių gretimų savivaldybių vadovai susitikime Varėnoje sako neišgirdę ministrės pažado, jog bus kompensuotos ir išlaidos dėl papildomo specialistų darbo krūvio.

„Lukašenkos kelionių tarnyboje nėra įskaičiuotos perteklinės komforto sąlygos, kambarių su vaizdu į vandenyną Lietuvoje nebus, tačiau tas minimalus aptarnavimas – higieninės paslaugos, maistas ir užtikrinimas tų teritorijų apsaugos, tam, kad bendruomenės jaustųsi saugios – jos bus kompensuojamos ir savivaldybėms nereikės iš savo lėšų tų pinigų ieškoti“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė ministrė. 

Ji pabrėžė, kad savivaldybėms buvo siūloma organizuoti tik maisto pirkimą be atvežimo, atsispiriant nuo Užsieniečių registracijos centro įkainių, t.y. 5,85 euro dienai vienam asmeniui. Tačiau ji sutiko, kad kiekvienoje savivaldybėje sąlygos tiekti maitinimą yra skirtingos, kai kurios jų perka tiek maisto, tiek ir higieninių reikmenų atvežimo paslaugas kartu su maistu, todėl įkainiai gali būti ir didesni.

„Todėl vientiso standarto nutarta nenustatinėti, tačiau savivaldybės tikrai vadovaujasi protingumo kriterijais, atsispirsime nuo to, kad būtų užtikrinamos žemesnės kainos pagal tos, kiekvienos konkrečios savivaldybės situaciją.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 22 12:34
Spausdinti