Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 19 d.


SOCIALDEMOKRATAI
G. Paluckas nebekandidatuos į Seimo vicepirmininkus, siūlomas J. Sabatauskas
BNS
Fotobankas
Gintautas Paluckas.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkui Gintautui Paluckui atsisakius kandidatuoti į Seimo vicepirmininkus opoziciniai socialdemokratai teikia Juliaus Sabatausko kandidatūrą.

Pirmadienį apie tai Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen informavo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Algirdas Sysas. „Socialdemokratai siūlys į pavaduotojus Julių Sabatauską todėl, kad Gintautas Paluckas pats nutarė nedalyvauti rinkimuose“, – žurnalistams sakė A. Sysas.

G. Paluckas BNS sakė nutaręs atsiimti savo kandidatūrą, nes neturi valdančiųjų dešiniųjų palaikymo. „Kadangi klausimus, kas bus vicepirmininkas nuo opozicijos, sprendžia valdantieji, o tarp valdančiųjų aš neturiu palaikymo. (...) Nematau jokio reikalo deginti Socialdemokratų frakcijos kvotos dėl kažkokio eksperimento. Neturiu jokio asmeninio intereso ir frakcijoje apsitarę siūlysime kitą kandidatą“, – tvirtino jis.

A. Sysas teigė nežinantis, ar parlamento pirmininkė antradienį Seimui teiks jų kandidatą į vicepirmininkus, ar „valstiečių“. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga į Seimo pirmininkės pavaduotojus siūlo Aušrinę Norkienę.

V. Čmilytė-Nielsen yra minėjusi, kad Seimo valdyboje, kurią sudaro parlamento pirmininkas, jo pavaduotojai ir Seimo opozicijos lyderis, norėtų matyti visų trijų opozicinių frakcijų atstovus. „Tai būtų saliamoniškas sprendimas, bet ar jis toks bus, parodys tik rytoj balsavimai. Niekas negali garantuoti, kad bus būtent taip, gali būti ir visiškai priešingai“, – pirmadienį žurnalistams sakė A. Sysas.

Anot jo, „valstiečių“ atstovas galėtų eiti Seimo opozicijos lyderio pareigas.

Penktadienį Seimo pirmininkės pavaduotojais jau paskirti konservatorius Jurgis Razma ir „darbietis“ Andrius Mazuronis. Pagal Seimo statutą, parlamento vadovas gali turėti ne daugiau kaip septynis pavaduotojus. Tačiau koalicijos partneriai yra sutarę, kad jų bus šeši.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 16 13:57
Spausdinti