Meniu
Prenumerata

penktadienis, gruodžio 3 d.


G. Nausėda: ES lyderiai po J. Borrellio vizito turės nuodugniai įvertinti ryšius su Rusija
BNS
Fotobankas
G. Nausėda.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Europos Sąjungos lyderiai viršūnių susitikime kitą mėnesį turės nuodugniai įvertinti santykius su Rusija.

Tokią poziciją šalies vadovas šeštadienį išsakė reaguodamas į Europos šalių diplomatų išsiuntimą iš Maskvos per ES diplomatijos vadovo Josepo Borrellio vizitą, Rusijoje tęsiantis represijoms prieš protestuotojus.

„Griežtai smerkiu ES (Lenkijos, Švedijos ir Vokietijos) diplomatų išsiuntimą iš Maskvos ir Kremliaus brutalumą prieš politinius oponentus. Aišku, kad po ES pasiuntinio vizito turėsime atlikti nuodugnų santykių su Rusija vertinimą per artėjantį Europos Vadovų Tarybos susitikimą“, – tviteryje parašė G. Nausėda.

J. Borrelliui viešint Maskvoje Rusija paskelbė laikanti nepageidaujamais asmenimis tris diplomatus iš Lenkijos, Vokietijos ir Švedijos, apkaltinusi juos dalyvavusi sausio 23-iąją vykusiuose esą „neteisėtuose protestuose“ solidarizuojantis su nuteistu Kremliaus kritiku Aleksejumi Navalnu.

Maskva apie diplomatų išsiuntimą paskelbė praėjus vos kelioms valandoms po J. Borrellio susitikimo su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu aptarti santykių.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sukritikavo J. Borrelio vizitą.

„Nieko nepelnyta, nepasinaudota galimybėmis, reputacija supurtyta. Prarasti trys diplomatai“, – tviteryje parašė G. Landsbergis.

Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad Rusija savo sukurtą vakciną nuo koronaviruso naudoja kaip hibridinio karo ginklą.

„Jie sako, kad „Sputnik V“ yra gerai, bet (prezidentui Vladimirui) Putinui nerūpi naudoti jos Rusijos žmonių gydymui – jis siūlo ją pasauliui kai hibridinį ginklą skaldyti ir valdyti. Tai nieko naujo ir tai nieko gero žmonijai“, – tviteryje parašė premjerė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 06 15:00
Spausdinti