Meniu
Prenumerata

antradienis, sausio 26 d.


DIANA NAUSĖDIENĖ
G. Nausėda apie kritiką žmonos kalbai: naratyvų medžiotojai išvertė ją į antiteiginius
BNS
Fotobankas
Diana ir Gitanas Nausėdos.

Kritikai Dianos Nausėdienės kalbą apie moterų įgalinimą iškraipė, pavertę ją į antiteiginį apie nepagarbą moters darbui, sako šalies vadovas Gitanas Nausėda.

„Užvakar Diana dalyvavo diskusijoje apie moterų įgalinimą ir išreiškė mintį, kad nustekentoje šalies švietimo sistemoje negelbsti ir tas faktas, kad 79 proc. mokytojų yra moterys. Jos tampa neįgalios sistemos įkaitėmis ir mažai kas pasikeistų, jeigu mokyklose dirbtų analogiškas procentas vyrų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ ketvirtadienį rašė prezidentas.

„Turbūt ir šeštoko ar net trečioko teksto suvokimo įgūdžių pakaktų suvokti pasakytą mintį, tačiau naratyvų medžiotojai išvertė ją į antiteiginį apie nepagarbą moters darbui. Suprask, sistema neveikia, nes joje dirba per daug moterų! Taip visa savo esybe už moterų įgalinimą pasisakanti Diana tapo priešininke“ – pridūrė jis.

Taip šalies vadovas sureagavo į kritiką žmonos kalbai, pasakytai antradienį diskusijoje apie moterų lyderystę renginyje „Lietuvos Davosas“. „Jei turime sistemą, kurioje problemos nėra analizuojamos, nėra ieškomi realių problemų sprendimai, (...) o į sistemą įsijungia moteris, ar ji gali pakeisti ateitį? Duosiu paprastą pavyzdį – mūsų švietimo sistema. Yra dažnai kartojamas stereotipas, kad jei padidinsime moterų skaičių kažkurioje srityje, automatiškai tos srities rodikliai pagerės. Švietimo sistemoje dirba 79 proc. moterų, bet jei pažiūrėsime į švietimo sistemos rodiklius, pamatysime, kad pagrindiniai rodikliai, kurie turėtų augti, nuolat smunka žemyn“, – antradienį D. Nausėdienės kalbą citavo naujienų portalas lrt.lt.

Socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje ši kalbos dalis buvo interpretuota, jog būtent dėl moterų švietimo sistema yra nekokybiška. Anot prezidento, kritikai neskaitė pirminio teksto, negirdėjo konferencijos, tačiau smerkia.

„Tuomet jau įsitraukė lygių galimybių gynėjai, atradę čia net seksizmo apraiškų. Čia tai bent! Netruko atsiliepti ir darbo kolektyvai, išreiškę savo solidarumą ir pasipiktinimą. Taip sakant, pirminio teksto neskaitėme, konferencijos neregėjome, bet smerkiame. Visai kaip Sovietų Sąjungoje XX a. septintąjį-aštuntąjį dešimtmetį: „B. Pasternako neskaičiau, bet noriu pasakyti...“ O kas atsitiko iš tikrųjų? Diskusijos tema buvo sumaniai „išplauta“, pakišant sumanipuliuotą lygių teisių problemą“, – rašė šalies vadovas.

G. Nausėdos teigimu, tą padarė „komentatoriai, kurie visą dešimtmetį tylėjo ir palaimingai stebėjo, kaip Lietuvos švietimo sistema vis giliau kasama į žemę“. „Tik dabar bandome ją vėl pastatyti ant kojų, pristatę visą įstatymų paketą dėl tų pačių lygių galimybių. Tik jau vaikams iš skirtingo socialinio statuso šeimų“, – teigė prezidentas.

Pasak šalies vadovo, jam šlykštu, kad „dėl žmogaus teisių nemiegantieji surengė viešą egzekuciją mamai ir moteriai, už kurios lygias galimybes ir saviraišką jie tariamai kovoja“. „Moterį, kuri mylėjo mano šviesios atminties mamą, keliasdešimt metų sąžiningai dirbusią mokytoja. Buvusią viena iš tų 79 procentų. Į tų kelių komentatorių garbę ir sąžinę aš nesikreipiu. Negali apeliuoti į tai, ko nėra“, – rašė G. Nausėda.

„Kreipiuosi į visus geranorius žmones, kurie neabejingi valstybės likimui. Toliau vyksta kova už viešąją erdvę. Neleiskime jos okupuoti „tuščių būgnų“ partijai – visiems tiems, kurie mėgsta postringauti apie kilnias materijas, bet savo asmeniniame gyvenime jomis nesivadovauja“, – pridūrė jis.

BNS paprašius pateikti pilną D. Nausėdienės kalbą, Prezidentūra informavo, kad ji nebuvo iš anksto parašyta ir pirmoji ponia ją sakė gyvai bei pasiūlė  kreiptis į renginio organizatorius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 24 13:36
Spausdinti