Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 8 d.
POLITIKA
Finansų ministras prieš artėjančius rinkimus giria Lietuvos padėtį
BNS
Fotobankas

Pasaulyje kylant naujų ekonominių ir politinių neapibrėžtumų, Lietuva yra pasiruošusi galimiems iššūkiams jos ekonomikai, sako finansų ministras. 

„Kai yra tiek daug neapibrėžtumų tiek dėl pasaulinės prekybos, ar tas protekcionizmas gilės, ar ne, tiek dėl koronoviruso, kaip jis paveiks ekonomiką, tiek dėl to, ar įsižiebs konfliktai su Jungtine Karalyste, besiderant dėl ateities, – tų nežinomųjų yra tikrai daug ir dėl to turime būti pasiruošę viskam. Manau, kad Lietuva šiuo metu yra pasiruošusi viskam“, – interviu Žinių radijui sakė Vilius Šapoka. 

„Turime ir sukaupę rezervų, ir Lietuvos reitingai yra istorinėse aukštumose, skolinamės už žemiausias palūkanas“, – pridūrė jis. 

Pasak finansų ministro, matyti, kad apdairi ekonomikos valdysena duoda vaisių, todėl jis siūlo būti „santūriais optimistais“.

Reitingų agentūra „Fitch“ vasarį pirmą kartą po šešerių metų pertraukos pagerino Lietuvos ilgalaikio skolinimosi reitingą iš A– į A. „Moody’s“ šaliai suteiktas reitingas yra A3 (teigiama perspektyva), „Standard & Poor’s“ (S&P) – A (stabili perspektyva), „DBRS Morningstar“ – A (teigiama perspektyva).

Pernai birželį Lietuva pasiskolino 1,5 mlrd. eurų pigiausiai per šalies istoriją. 650 mln. eurų 10 metų trukmės euroobligacijų emisijos metų palūkanos siekė 0,5 proc., o 850 mln. eurų 30 metų trukmės – 1,625 proc. 

Premjeras Saulius Skvernelis yra sakęs, kad šalies rezerve šių metų pabaigoje juodai dienai bus sukaupta 1,7 mlrd. eurų. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 02 20 12:24
Spausdinti