Meniu
Prenumerata

šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
ŽINIASKLAIDA
Europos Parlamentas paragino ES palaikyti žiniasklaidą ir kūrėjus
BNS

Europos Parlamento komitetas paragino Europos Komisiją užtikrinti paramą žiniasklaidos darbuotojams ir kūrėjams, smarkiai paveiktiems naujojo koronaviruso pandemijos, sakoma antradienį paskelbtame jų laiške. 

EP Kultūros ir švietimo komiteto nariai savo laiške ES vidaus rinkų ir paslaugų komisarui Thierry Bretonui  bei už inovacijų, mokslo, kultūros, švietimo ir jaunimo reikalus atsakingai EK narei Marijai Gabriel siūlo įkurti specialų paramos žiniasklaidai fondą ir nukreipti į jį lėšų, kurios negali būti panaudotos dėl koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkio sustabdžius kai kurias Bendrijos programas.

„Žiniasklaida ir spauda šiuo metu atlieka svarbų vaidmenį platinant patikimą informaciją ir kokybiškai nušviečiant įvykius, – rašoma pirmadienį išsiųstame europarlamentarų laiške. – Jie yra kritiškai svarbus priešnuodis prieš melagienas ir dezinformaciją. Tačiau šis sektorius labai smarkiai nukentėjo – kai kuriose valstybėse narėse neteko iki 80 proc. įplaukų iš reklamos, o netikrumas dabar yra vienintelis tikras dalykas ateičiai.“

EP nariai atkreipė dėmesį, kad kultūros ir kūrėjų sektorius taip pat yra sudarytas daugiausia iš daugelio individualių kūrėjų ir smulkiųjų įmonių arba ne pelno organizacijų, todėl dėl savo statuso joms neretai būna sunku pasinaudoti nacionalinio arba ES lygio paramos schemomis.

Siekiant užtikrinti, kad ES lėšos pasiektų šį sektorių, EP nariai prašo Komisijos apsvarstyti galimybę išplėsti Kultūros ir kūrėjų sektoriaus garantijų priemonę (programą „Kūrybiška Europa“), skiriant jai papildomų lėšų iš 2021 metų Bendrijos biudžeto arba nukreipiant lėšų iš Europos strateginių investicijų fondo (EFSI).

Taip pat galėtų būti svarstoma galimybė įkurti specialią finansavimo priemonę, prižiūrimą Europos investicijų fondo, rašo europarlamentarai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 22 08:30
Spausdinti