Meniu
Prenumerata

penktadienis, rugsėjo 24 d.


PRANCŪZIJA
Emmanuelis Macronas su žmona į Lietuvą atvyksta pirmadienį
BNS
Scanpix
Emmanuelis ir Brigitte.

Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė priims oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiančią Prancūzijos pirmąją porą – prezidentą Emmanuelį Macroną ir jo sutuoktinę Brigitte Macron.

Prancūzijos pirmoji pora į Lietuvą atvyks pirmadienį, rugsėjo 28 d., 18 val., ir pirmiausia susitiks su Lietuvos vadovu bei pirmąja ponia Lietuvos Respublikos prezidento rūmuose. Čia numatyta oficiali pasitikimo ceremonija vidiniame prezidentūros kieme ir pasirašymas Garbės svečių knygoje.

Po prezidentų uždaro dvišalio susitikimo gynybos ir saugumo, užsienio politikos klausimais dvišalė ir daugiašalė darbotvarkė bus aptariama išplėstiniu formatu kartu su šalių delegacijų nariais. Planuojama aptarti ES, NATO, ES kaimynystės politikos klausimus, situaciją Baltarusijoje ir šalių santykius su Rusija, taip pat bus paliesti kovos su klimato kaita ir skaitmeninės ekonomikos klausimai, Rytų partnerystės politikos įgyvendinimo eiga, ekonominis ir kultūrinis Lietuvos bei Prancūzijos bendradarbiavimas.

Vėliau, 20 val., numatoma prezidentų spaudos konferencija. 21 val. Lietuvos prezidento kvietimu Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose besisvečiuojančiai Prancūzijos pirmajai porai organizuojama iškilminga vakarienė. Joje pakviesti dalyvauti ir iškilūs visuomenės veikėjai, prancūzų bendruomenės Lietuvoje atstovai.

Antradienį, rugsėjo 29 d., 13.35 val., Lietuvos prezidentas su Prancūzijos vadovu aplankys NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujančius Prancūzijos karius Lietuvos kariuomenės Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje. Prancūzijos lyderis taip pat planuoja lankytis iškilmingoje ceremonijoje Antakalnio kapinėse, susipažinti su Lietuvos akademikų ir intelektualų bendruomene. Lietuvos ir Prancūzijos pirmosios ponios planuoja apsilankyti MO muziejuje.

Šio vizito proga rengiamas Lietuvos ir Prancūzijos verslo forumas, skirtas aptarti bendradarbiavimo galimybėms informacinių, finansinių technologijų, atsinaujinančiosios energetikos, tvarumo, inovacijų, infrastruktūros kūrimo ir kibernetinio saugumo srityse. Forume diskutuos Lietuvos ir Prancūzijos verslo lyderiai ir verslo organizacijų atstovai.

Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas su sutuoktine Lietuvoje lankysis pirmą kartą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 23 13:40
Spausdinti