Meniu
Prenumerata

pirmadienis, sausio 18 d.


EMMANUELIS MACRONAS
E. Macrono vizitas Lietuvoje: prioritetas – Baltarusijos ir Rusijos temoms
BNS

Į Lietuvą oficialaus vizito pirmadienį atvyko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Jis vizito metu turėtų daug dėmesio skirti situacijai Baltarusijoje.

Su pirmąja ponia atvykusį Prancūzijos prezidentą Vilniaus oro uoste pasitiko Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, vėliau surengta priėmimo ceremonija prezidentūroje. 

Tai yra pirmasis dvišalis Prancūzijos prezidento vizitas Lietuvoje per beveik du dešimtmečius.

G. Nausėda ir Vilniuje esanti Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja paragino E. Macroną imtis tarpininko vaidmens sprendžiant politinę krizę Baltarusijoje.

G. Nausėda su E. Macronu taip pat žada išsamiai aptarti santykius su Rusija.

Lietuvos valdžios atstovai yra kritikavę E. Macrono siekį užmegzti glaudesnį dialogą su Rusija, lietuviai taip pat nuogąstauja, kad prancūzų propaguojama Europos strateginės autonomijos idėja nesusilpnintų Europos ryšių su JAV gynybos ir saugumo srityje. 

Prieš atvykdamas į Vilnių E. Macronas pareiškė, kad dėl rinkimų klastojimo Vakarų nepripažįstamas Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka turi trauktis iš pareigų. 

E. Macrono atstovai pranešė, kad jis yra pasirengęs Vilniuje susitikti su S. Cichanouskaja. 

Prancūzijos prezidentas Lietuvoje viešės dvi dienas. Antradienį jis aplankys Rukloje NATO batalione tarnaujančius prancūzų karius.

G. Nausėda: šalys sutaria dėl sankcijų Baltarusijai

Bendroje spaudos konferencijoje po susitikimo, G. Nausėda pranešė sutaręs, jog Europos Sąjungos vadovai šią savaitę turi įvesti sankcijas Baltarusijos režimo pareigūnams, atsakingiems už rinkimų klastojimą ir smurtą prieš taikius protestuotojus.

„Baltarusijos klausimu sutarėme – ES negali gaišti laiko, turi padaryti viską, kad tos sankcijos, kurios yra apsvarstytos ir pasiūlytos, būtų patvirtintos jau artimiausiame Europos Vadovų Tarybos posėdyje“, – sakė Lietuvos prezidentas.

E. Macronas pareiškė sieksiantis Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos tarpininkavimo sprendžiant krizę Baltarusijoje.

„Mes pasiūlėme, kad ESBO įsipareigotų, taip pat ir Prancūzija darys viską, ką gali, kad šis tarpininkavimas įvyktų, ir kad mes galėtume judėti į priekį“, – sakė Prancūzijos vadovas.

E. Macronas  patvirtino, kad per vizitą Vilniuje susitiks su čia gyvenančia Baltarusijos opozicijos lydere Sviatlana Cichanouskaja ir taip „parodys paramą visiems Baltarusijos žmonėms“.

Prancūzijos prezidentas taip pat išsakė paramą, kad Europos Sąjunga įvestų sankcijas Baltarusijos režimo pareigūnams.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 28 20:53
Spausdinti