Meniu
Prenumerata

sekmadienis, birželio 20 d.


SEIMAS
Derybos dėl koalicijos sutarties bus tęsiamos artimiausiomis dienomis
BNS
Fotobankas
I. Šimonytė

Trijų partijų derybos dėl būsimos centro dešinės koalicijos sutarties bus tęsiamos artimiausiu metu, sako kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė.

„Turbūt derybos prasitęs artimiausiomis dienomis, galbūt jau rytoj“, – trečiadienį po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda žurnalistams sakė ji. 

I. Šimonytė vylėsi, kad dėl koalicijos sutarties bus sutarta artimiausiomis dienomis.

Kandidatė į premjeres tvirtino šiuo metu gavusi Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos pastabas tekstui, dabar jos vertinamos. 

Pasak I. Šimonytės, kol kas buvo kilusios diskusijos, kaip tiksliai atspindėti tai, dėl ko šalys susitaria, o kas lieka Vyriausybės programai.

„Yra tokie klausimai, kurie yra politiniai, galbūt pasaulėžiūriniai, kai kurie žmonės sako, kad vertybiniai (...) ir kur, akivaizdu, kad nėra vieningo sutarimo, bet kažkam tie klausimai išskirtinai svarbūs. Diskutavome, kaip tą klausimų sąrašą tiksliai apsibrėžti, kokie šalių įsipareigojimai dėl tolesnės eigos“, – sakė kandidatė į premjeres.

Anot jos, partijų pateikti klausimai buvo skirtingo detalumo.

„Mūsų buvo tik labai stambūs, labai principiniai ir labai esminiai. Liberalų sąjūdžio buvo penki ar šeši lapai, kai kurie – labai esminiai, kai kurie – vertybiniai, kai kurie – principų lygmeny, kai kurie – sprendimų lygmeny. Laisvės partija turėjo dvi pasiūlymų grupes, viena grupė – labai esminių, kita – iš partijos programos išrinktos svarbesnės nuostatos“, – tvirtino I. Šimonytė.

„Dėl didelės dalies jų nėra diskusijos. Niekas nesiginčija, kad, tarkime, reikia didinti pedagogų IT raštingumą ar kad neįgalieji turi būti integruojami į darbo rinką ir į visuomenės gyvenimą. Čia jau Vyriausybės programos nuostatų dalykai. Mes bandėme per tas dienas atsirinkti, kas yra kur“, – aiškino ji. 

Tai padarius, peržiūrėjus pastabas, pasak I. Šimonytės, koalicijos sutarties pasirašymas neturėtų užtrukti.

Po Seimo rinkimų centro dešinės valdančiąją koaliciją formuoja Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Naujajame parlamente jie turėtų turėti ne mažiau 74 vietų iš 141.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 04 15:30
Spausdinti