Meniu
Prenumerata

šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
KORONAVIRUSAS
Dėl koronaviruso plitimo grėsmės nuo ketvirtadienio savaitei uždaroma Nemenčinė
BNS
Fotobankas

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės Vilniaus rajone esantis Nemenčinės miestelis bus uždarytas savaitei, nuo ketvirtadienio ryto, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.

Atvykti į Nemenčinę bus leidžiama tik gyvenantiems bei dirbantiems šiame miestelyje, o kitais atvejais – tik turint specialų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) leidimą. Išvykti iš Nemenčinės bus leidžiama tik tiems, kuriems tai būtina dėl kitur esančio darbo, taip pat tiems, kam tai yra būtina dėl sveikatos būklės. Pačiame miestelyje automobiliais važinėti bus leidžiama.

Prekių ir krovinių judėjimas nebus ribojamas, tačiau policija taikys griežtą karantino režimo priemonių kontrolę gyventojams, o jos nesilaikantys bus baudžiami. Taip pat bus atidžiai stebimi ir kontroliuojami asmenys, kurie privalo laikytis saviizoliacijos režimo.

Šių priemonių imamasi po to, kai Nemenčinėje įsikūrusioje siuvimo įmonėje „Vilnika“ nustatyta apie 20 koronaviruso atvejų. Vienas atvejis nustatytas ir greta miestelio įsikūrusiuose globos ir slaugos namuose „Senevita“ – slaugos namai trečiadienį pranešė pradedantys tikrinti personalą ir apie 200 globotinių – iš viso daugiau nei 350 žmonių.

Premjeras Saulius Skvernelis tvirtina, kad būtina ištirti ir visus įmonės „Vilnika“ darbuotojus, tačiau, anot jo, situaciją apsunkina tai, kad bendrovė ėmėsi „savalaikio ir labai teisingo“ sprendimo stabdyti veiklą.

„Tačiau tai bus padaryta. Įmonės vadovams tik primenu, kad šioje situacijoje jiems rekomenduojama skelbti prastovą ir gauti nustatyto dydžio valstybės subsidijas darbuotojams. Kalbant apie Nemenčinėje veikiančius slaugos-globos namus „Senevita“ – bus patikrinti visi ten dirbantys. Esant būtinybei – ir visi slaugomi žmonės“, – pabrėžė jis.

Premjero teigimu, NVSC specialistai taip pat atliks epidemiologinę diagnostiką tiek šioje, tiek kitose vietos slaugos, globos ir panašaus profilio įstaigose. Prireikus žadama pateikti privalomus nurodymus dėl to, kaip įstaigoms elgtis toliau.

S. Skvernelis žada ir mobilųjį patikros punktą „ar jo analogą“, siekiant patikrinti visus, kurie kasdien važiuoja į Vilnių, o vėliau – ir kitus miestelio gyventojus. Jis prašo NVSC ir Vilniaus rajono bei miesto savivaldybių bendradarbiavimo, teikti vieni kitiems pagalbą, keistis informacija, „kad būtų dirbama sutartinai ir rezultatyviai“.

Lietuvoje iš viso kol kas nustatytas 1091 koronaviruso atvejis, mirė 29 žmonės, 138 asmenys pasveiko. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 15 14:20
Spausdinti