Meniu
Prenumerata

antradienis, lapkričio 24 d.
TARPUSAVIO SANTYKIAI
Dėl galimo Lietuvos oro erdvės pažeidimo „Laisvės kelio“ metu Baltarusijai įteikta nota
BNS
Fotobankas
Akcija „Laisvės kelias“.

Dėl galimo Lietuvos oro erdvės pažeidimo „Laisvės kelio“ metu pirmadienį įteikta nota Baltarusijai.

„Jų sraigtasparnis pažeidė mūsų oro erdvę ir šiandien Baltarusijos ambasadoriui buvo įteikta griežta protesto nota“, – BNS pirmadienį informavo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Jo teigimu, sraigtasparnis buvo matomas vizualiai ties Medininkais, gyvosios grandinės pabaigoje.

„Jis matėsi vizualiai. Mes turime mūsų oro erdvės kontrolės informaciją, kad yra pažeidimas“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas. 

Tuo metu Baltarusijos naujienų agentūra „BelTA“ pirmadienį pranešė apie bandymą pažeisti Baltarusijos oro erdvę iš Lietuvos pusės – Baltarusijos gynybos ministerijos teigimu, iš Lietuvos buvo paleistas zondas su aštuoniais balionais ir „antivalstybiniais“ simboliais.

„BelTA“ teigia, kad zondą sustabdė baltarusių sraigtasparnis Mi-24, dėl incidento Lietuvai ruošiama nota. Tačiau Lietuvos diplomatijos vadovas BNS patvirtino, kad kol kas tokio dokumento nebuvo sulaukta.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 24 13:23
Spausdinti