Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 15 d.
D. Trumpo ir V. Putino susitikimo ašimi tapo JAV prezidento rinkimai
BNS
(AP nuotr.)

Ilgai lauktame JAV vadovo Donaldo Trumpo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikime Hamburge buvo aptartas ir galimo Rusijos kišimosi į 2016 prezidento rinkimus klausimas, pranešė valstybės sekretorius Rexas Tillersonas.

„Jie labai nuodugniai ir ilgai kalbėjosi šia tema. Prezidentas ne vieną kartą spaudė prezidentą Putiną dėl Rusijos vaidmens. Prezidentas Putinas tokį vaidmenį neigė; manau, jis tai darė ir anksčiau“, – R.Tillersonas sakė žurnalistams. JAV diplomatijos vadovas irgi dalyvavo šiame apie 2 val. 15 min. trukusiame susitikime Hamburge. Jis sakė, kad abu lyderiai „labai greitai rado bendrą kalbą“. „Tarp jų labai aiškiai užsimezgė teigiamas ryšys, – R.Tillersonas sakė žurnalistams. – Buvo aptariama labai daug klausimų... Buvo paliesta beveik viskas... Nei vienas jų nenorėjo sustoti.“
„Tarp jų labai aiškiai užsimezgė teigiamas ryšys, – R.Tillersonas sakė žurnalistams. – Buvo aptariama labai daug klausimų... Buvo paliesta beveik viskas... Nei vienas jų nenorėjo sustoti.“
„Manau, jie vienu metu netgi pasiuntė (JAV) pirmąją ponią, kad galbūt ji galėtų mus iš ten išvesti, bet tai irgi nesuveikė... Išbuvome dar valandą. Akivaizdu, kad jau nepavyko!“ – juokavo jis. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas atskirai sakė, kad D.Trumpas „priėmė“ V.Putino patikinimą, kad Rusija niekaip nesikišo į JAV rinkimus. „Prezidentas Trumpas sakė išgirdęs aiškių Putino pareiškimų, kad (kaltinimai dėl kišimosi) yra neteisingi ir kad Rusijos tarnybos nesikišo. Jis priėmė šiuos pareiškimus“, – sakė S.Lavrovas. Kai baigiantis spaudos konferencijai R.Tillersonas buvo paklaustas, ar šis S.Lavrovo pareiškimas yra tikslus, valstybės sekretorius nesutiko atsakyti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 07 08 12:25
Spausdinti