Meniu
Prenumerata

penktadienis, gegužės 3 d.


Britų vyriausybė nebe tokia kategoriška „Brexit“ „netesybų“ klausimu
BNS
D.Britanijos finansų ministras Ph.Hammondas. („Reuters“ nuotr.).

Prieš naują derybų dėl „Brexit“ etapą britų finansų ministras Philipas Hammondas patikino, kad Didžioji Britanija prisiims atsakomybę dėl pinigų, kuriuos ji bus skolinga Europos Sąjungai išstojusi. Tik ne dėl tokio dydžio sumos, kuri minima šiandien.

„Mes esame šalis, kuri visuomet gerbia savo įsipareigojimus. Jeigu bus kokia nors mokėtina suma, kai ji bus deramai įvertinta ir patikrinta, žinoma, mes tai spręsime, – sakė jis transliuotojui BBC. – Mes ne tokia šalis, kuri vengia savo skolų.“ Ph.Hammondas atmetė užsienio reikalų ministro Boriso Johnsono pastabas, kad ES gali „eiti švilpti“ dėl savo pinigų, ir sakė, jog tai buvo tiesioginė nuoroda į pareiškimus, kad Britanijos gali būti paprašyta sumokėti iki 100 mlrd. eurų.
Ph.Hammondas atmetė užsienio reikalų ministro Boriso Johnsono pastabas, kad ES gali „eiti švilpti“ dėl savo pinigų.
Šį skaičių, kurį naujienų agentūrai AFP patvirtino ES pareigūnai, nors jis niekada oficialiai nebuvo skelbtas, Ph.Hammondas pavadino „absurdišku“. Ph.Hammondas patvirtino, kad Britanijos finansinio klausimo išsprendimas bus darbotvarkės pradžioje, kai pirmadienį Briuselyje bus pratęstos praėjusį mėnesį prasidėjusios „Brexit“ derybos. Jis taip pat sakė, jog ministrų kabinetas artėja prie susitarimo, kad Britanijai išstojus iš ES reikės tam tikros laikinos tvarkos, kuri galėtų galioti „porą metų“. Tačiau Ph.Hammondas pripažino, kad ministrai nesutaria dėl kitų „Brexit“ elementų. Savaitgalį laikraščiuose mirgėjo pranešimai apie vidaus nesutarimus, įskaitant potencialiai žalingus pasisakymus prieš jį dėl valstybinio sektoriaus atlyginimų. „Dalį triukšmo kelia žmonės, nepatenkinti darbotvarke, kurią aš pastarąsias kelias savaites bandžiau pastūmėti, kad ... pasiektume „Brexit“, kuris būtų sutelktas į mūsų ekonomikos apsaugojimą“, – sakė jis. Po birželio 8-osios rinkimų, per kuriuos valdantieji konservatoriai prarado savo daugumą parlamente, Ph.Hammondas vis garsiau kalbėjo apie būtinybę išlaikyti ekonominius ryšius su ES. Prieš rinkimus ministrė pirmininkė Theresa May kalbėjo, kad jos prioritetas yra mažinti imigraciją, kuri buvo svarbus klausimas per praėjusių metų referendumą dėl išstojimo iš ES. Tačiau po pirmalaikių rinkimų Th.May buvo sunku įtvirtinti savo autoritetą ir yra ženklų, kad varžovai siekia ją pakeisti. Ph.Hammondas tvirtino, kad tame nedalyvauja. „Mano nuomone, daugeliu frontų būtų naudinga, jei mano kolegos – visi mes – sutelktume dėmesį į dabartinius darbus. Šiai vyriausybei tiksi laikrodis dėl „Brexit“ derybų“, – sakė jis. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 07 17 12:44
Spausdinti