Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 14 d.


SKIEPAI
„BioNTech“ ir „Pfizer“ žada atnaujinti COVID-19 vakcinų tiekimą Europai po 10 dienų
BNS

„BioNTech“ ir „Pfizer“ penktadienio vakarą pranešė, kad atnaujins įprastą COVID-19 vakcinų tiekimą Europai pradedant nuo sausio 25-osios.

Vis dėlto žinutėje Lietuvai šios farmacijos bendrovės neatskleidžia konkrečių būsimų vakcinų kiekių ir pristatymo grafiko, BNS tvirtino sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta.

„Prieš pusvalandį gauta žinia iš „Pfizer“ atstovybės apie planuojamą vakcinos kiekių didinimą nuo sausio 25 dienos, tačiau tikslių skaičių ir grafikų gamintojas nepateikia“ , – BNS penktadienio vakarą informavo ministro atstovė.

Tuo metu „BioNTech“ penktadienio vakarą paskelbtame pranešime spaudai informavo, kad abi bendrovės parengė planą, leisiantį padidinti gamybos pajėgumus Europoje ir pristatyti „reikšmingai daugiau vakcinos dozių antrąjį ketvirtį“, o tam reikalingos „tam tikros gamybos procesų modifikacijos“.

„Todėl mūsų įstaigoje Purse, Belgijoje ateinančią savaitę bus laikinai sumažinti pristatomų dozių kiekiai. Prie įprastų pristatymo grafikų Europos Sąjungoje grįšime nuo sausio 25-ąja prasidedančios savaitės, didinant tiekimą nuo vasario 15-osios savaitės. Tai leis pristatyti visą įsipareigotą vakcinų dozių kiekį pirmąjį ketvirtį ir reikšmingai daugiau – antrąjį ketvirtį“, – teigia „BioNTech“.

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija anksčiau tvirtino vėlų ketvirtadienio vakarą sulaukusi farmacijos kompanijų žinios, jog vakcinų kiekis artimiausias keturias savaites bus sumažintas dvigubai ir bus pristatytos ne 108 810 vakcinos dozės, o 54 405.

Lietuva su kitomis Baltijos ir Šiaurės šalimis anksčiau penktadienį paragino Europos Komisiją, kad ši kreiptųsi į „BioNTech“ ir „Pfizer“ dėl vakcinos vėlavimo, nes jis kelia riziką skiepijimo procesui.

Ministrų teigimu, kompanijų atstovai pranešė, kad artimiausiomis savaitėmis į šalis pristatomų vakcinų kiekiai bus ženkliai sumažinti, kai kuriems buvo nurodytas 2021 metų vasario 8 dienos terminas, o kai kuriems nebuvo suteikta jokios informacijos dėl numatytos mažesnių kiekių pristatymo trukmės.

„Tikime, kad gamintojus pasiekė ministrų susirūpinimas ir žinutė“, – BNS teigė A. Šuksta.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 16 10:55
Spausdinti