Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 8 d.
Apsauginė tvora su Rusija kainuos 1,3 mln. eurų, rastas statytojas
BNS
(BNS nuotr.)

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) trečiadienį pranešė pasirašiusi sutartį su Vilkaviškio įmone „Gintrėja“ dėl apsauginės tvoros pasienyje su Rusija statybų. Jos kainuos 1,335 mln. eurų.

Pagal sutartį, artimiausiu metu 44,6 km ruože prie sienos su Rusija bus pradėta statyti apsauginė tvora. Darbai turi būti pabaigti iki šių metų gruodžio 20 dienos. Anot pasieniečių, sutartis įsigaliojo šią savaitę, kai „Gintrėjos“ atstovai pristatė privalomus garantinius dokumentus dėl sutarties įvykdymo. Paskelbus viešąjį pirkimą, Valstybės sienos apsaugos tarnyba gavo 27 įmonių pasiūlymus. „Gintrėja“ tvorai įrengti pasiūlė mažiausią kainą. Pastatyti tvorą ties Rusija už maždaug 1,487 mln. eurų siūlė bendrovė „Biseris“, už maždaug 1,633 mln. eurų – įmonė „Sumeda“.
Atkarpose palei valstybės sieną su Karaliaučiaus sritimi bus pastatyta apie dviejų metrų aukščio metalinė segmentinė tvora su papildomais įrengimais.
Atkarpose palei valstybės sieną su Karaliaučiaus sritimi bus pastatyta apie dviejų metrų aukščio metalinė segmentinė tvora su papildomais įrengimais. Ji iškils ruožuose nuo trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos valstybių sienų sankirtos taško ties Vištyčiu ir atkarpomis tęsis Šakių bei Vilkaviškio rajonuose iki Nemuno. Palei visą apie 109 kilometrų Nemunu einančią sieną dar anksčiau pasieniečiai yra įrengę technines jos stebėjimo sistemas. Nauja tvora bus įrengiama vietovėse, kur valstybės siena eina sausuma. Lėšos tvorai įrengti skirtos iš Lietuvos biudžeto. Pareigūnai taip pat planuoja iki 2020 metų pastatyti tvorą ties Lietuvos siena su Baltarusija. Anot jų, tvoros pirmiausiai statomos siekiant pažaboti kontrabandą ir apsisaugoti nuo nelegalios migracijos. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 05 10 13:32
Spausdinti