Meniu
Prenumerata

penktadienis, rugsėjo 24 d.


COVID-19
A. Veryga: svarstoma iki dviejų riboti žmonių grupes, drausti akcijų reklamas
BNS
Fotobankas
Kalėdų eglės įžiebimas Vilniuje.

Vyriausybės COVID-19 valdymo komitete svarstyta iki dviejų riboti viešumoje leidžiamą žmonių skaičių, drausti reklamuoti akcijas, sako kadenciją baigiantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Buvo siūlyta mažinti žmonių skaičių, kiek leidžiama viešose vietose susirinkti ir būriuotis, nuo penkių iki dviejų asmenų“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė ministras.

Pasak jo, toks siūlymas teikiamas, įvertinus tai, jog žmonės masiškai vyko žiūrėti į eglučių įžiebimus didmiesčiuose, nors oficialiai šie renginiai ir nevyko.

„Kitas siūlymas konkretus – siūlyti drausti reklamuoti akcijas, išpardavimus“, – sakė ministras.

Pasak jo, taip siekiama sumažinti žmonių srautus prekybos centruose, viliantis, kad žmonės bus mažiau skatinami vykti į prekybos vietas.

Ministro teigimu, nors atvejų skaičius nebeauga labai staiga, situacija išlieka sudėtinga.

„Matome, kad vis tik atvejų skaičius Lietuvoje išlieka tikrai aukštas, matome, kaip ir praėjusią savaitę, tam tikras stabilizacijos tendencijas, bet tikrai nematome kol kas mažėjimo. Tai situaciją vertiname kaip ir toliau išliekančią labai sudėtingą“, – kalbėjo A. Veryga.

Paklaustas, kodėl nebėra svarstoma riboti prekybos centrų darbo laiko, A. Veryga teigė, kad galimybė saugiai apsipirkti egzistuoja.

„Matom, kad tuomet, kai yra stengiamasi, yra įmanoma užtikrinti tinkamas sąlygas. (...) Šį savaitgalį teko lankytis viename iš prekybos centrų, tai pasitiko turbūt net penki apsaugos darbuotojai, kurie skaičiavo įeinančiuosius, visiems matavo temperatūrą, buvo dezinfekuojamos rankos. Buvo tikrai labai atsakingai žiūrima į reikalavimus“, – kalbėjo ministras.

„Manau, kad tai įmanoma įgyvendinti visur“, – pridūrė jis.

Ministro teigimu, nors atvejų skaičius nebeauga labai staiga, situacija išlieka sudėtinga.

„Matome, kad vis tik atvejų skaičius Lietuvoje išlieka tikrai aukštas, matome, kaip ir praėjusią savaitę, tam tikras stabilizacijos tendencijas, bet tikrai nematome kol kas mažėjimo. Tai situaciją vertiname kaip ir toliau išliekančią labai sudėtingą“, – kalbėjo A. Veryga.

R. Vainienė: kol kas neaišku, koks bus akcijų reklamos draudimas

Lietuvos prekybos įmonių asociacijos vadovė Rūta Vainienė kol kas teigė negalinti komentuoti, kokių pasekmių galėtų turėti toks draudimas, nes konkrečios jo sąlygos dar nėra aiškios. 

„Kol kas galiu tik spėti ar galvoti, ką jis (Aurelijus Veryga – BNS) turėjo omenyje, ką draus ar ribos. Kai bus draudimas, jis turės tekstinę išraišką su konkrečiais reikalavimais, nes reklamos ir akcijos yra įvairios (...) Viskas priklauso nuo formuluotės, mes dar jos nematėme, – BNS sakė asociacijos vadovė. 

Anot jos, pirmojo karantino metu veikusios maisto parduotuvės sunkumų dėl panašios rekomendacijos nepajuto. 

„Kai buvo rekomendacija, ji neturėjo pasekmių, prekybininkai ją pritaikė, ir gyventojai buvo patenkinti, nes galėjo pigiau nusipirkti, ir srautui padėjo reguliuoti“, – teigė R. Vainienė. 

Ji priminė, kad pavasarį iš pradžių buvo svarstyta rekomenduoti prekybininkams netaikyti prekybą skatinančių priemonių, tačiau vėliau formuluotė buvo tikslinama ir rekomenduota susilaikyti nuo aktyvaus informavimo apie skatinimą apsipirkti. 

„Jei dabar bus rekomendacija panašaus pobūdžio, tai jos bus laikomasi“, – teigė R. Vainienė.

Nuo pandemijos pradžios COVID-19 liga šalyje užsikrėtė 61 tūkst. 325 asmenys, 46 tūkst. 378 – tebeserga, 14 tūkst. 211 – pasveiko.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 30 12:05
Spausdinti