Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
A.Navalnui skirta 4000 eurų bauda dėl lankstinukų
BNS
(Reuters nuotr.)

Rusijos opozicijos lyderiui Aleksejui Navalnui ir dviem jo padėjėjams Maskvos teismas ketvirtadienį skyrė baudą dėl jų rinkimų kampanijos lankstinukų, dalijamų žmonėms.

A.Navalnas, žadantis dalyvauti 2018-ųjų kovą vyksiančiuose prezidento rinkimuose, gavo 300 tūkst. rublių (per 4 tūkst. eurų) baudą, o jo padėjėjams teks sumokėti kiek mažesnes sumas. Teismas juos pripažino kaltus pažeidus viešųjų renginių organizavimo taisykles, nes jie ragino opozicijos lyderio šalininkus liepos 8–9 dienomis išeiti į Rusijos miestų gatves dalyti praeiviams lankstinukų.
Per dvi dienas policija suėmė dešimtis A.Navalno šalininkų.
Per tas dvi dienas policija suėmė A.Navalno, vieno įnirtingiausio Kremliaus kritikų, dešimtis šalininkų. Praėjusį mėnesį jis buvo paleistas iš areštinės, kur praleido 25 dienas už nesankcionuotų mitingų prieš prezidento Vladimiro Putino valdžią organizavimą. Birželį Rusijos rinkimų komisijos pareigūnai pareiškė, kad A.Navalnas yra teistas, jam skirta lygtinė penkerių metų laisvės atėmimo bausmė už lėšų grobstymą, todėl jis esą negali kandidatuoti į šalies prezidentus. Opozicijos lyderis tvirtina, kad pastaroji byla buvo politiškai motyvuota. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 08 04 11:38
Spausdinti