Meniu
Prenumerata

antradienis, balandžio 13 d.


VAKCINOS
A. Dulkys: trečioji vakcinų nuo COVID-19 siunta Lietuvą turėtų pasiekti kitą savaitę
BNS
Unsplash
Vakcina

Trečioji kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagamintos vakcinos nuo COVID-19 siunta Lietuvą turėtų pasiekti kitą savaitę, teigia sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Turime gavę informaciją, kad po sausio 4 dienos (...) Lietuvą pasieks dar viena vakcinų siunta“, – po Vyriausybės posėdžio trečiadienį žurnalistams sakė ministras.

„Tai reiškia, kad jau sausio pirmąją savaitę mes galėsime tęsti vakcinavimo procesą ir tą antrąją siuntą išgabenti į koordinuojančius centrus“, – pridūrė jis.

A. Dulkys teigė besitikintis, kad trečiosios vakcinų siuntos data dar bus patikslinta ir ji bus „artima“ sausio 4 dienai.

Jis teigė besitikintis, kad trečioje siuntoje bus ne mažiau nei 20 tūkst. vakcinos dozių.

„Ji turėtų būti tokio dydžio, kad mums panaudojus pirmą ir antrą siuntas, kad užtikrintų ne mažesnį kaip 20 tūkst. dozių skaičių“, – tvirtino A. Dulkys.

Ministras taip pat sakė, kad trečiadienį baigiama išnaudoti savaitgalį gauta pirmoji vakcinų siunta.

„Maždaug 16 val. šiandien bus baigtas pirmos vakcinų siuntos vakcinavimas Lietuvoje“, – sakė A. Dulkys.

Jo teigimu, vakcinavimo procese dalyvavo apie 200 medikų ir savanorių, tačiau tikslus paskiepytų medikų skaičius neįvardijamas.

Lietuva iki šiol yra gavusi dvi kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagamintos vakcinos siuntas, iš viso – 20 tūkst. 475 dozes.

Pirmoji siunta savaitgalį išdalinta penkioms pagrindinėms šalies ligoninėms – pradėtas medikų vakcinavimas, o antrąją siuntą, kaip BNS trečiadienį sakė Sveikatos apsaugos ministerija, priklausomai nuo trečiosios siuntos gavimo, ketinama panaudoti pakartotiniam medikų skiepijimui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 30 15:28
Spausdinti