Meniu
Prenumerata

šeštadienis, gruodžio 4 d.


APLINKOSAUGA
Žingsnis tvarumo link: Grenlandija nutraukė naftos ir dujų telkinių žvalgybos licencijų išdavimą
BNS
Pexels

Danijai priklausančios Grenlandijos vyriausybė pranešė nutraukusi naftos ir dujų telkinių žvalgybos licencijų išdavimą.

„Grenlandijos vyriausybė mano, kad naftos gavybos kaina yra per didelė. Ši nuomonė pagrįsta ekonominiais skaičiavimais, tačiau šiame sprendime svarūs buvo ir klimatą bei aplinką įtakojantys veiksniai“, – teigiama pranešime.

Grenlandijoje glūdi daug neištirtų angliavandenilių atsargų. Neseniai Danijos ir Grenlandijos geologijos tarnybos (GEUS) atliktų tyrimų išvadose nurodoma, kad atsargos vien tik salos vakarinėje pakrantėje vertintinos 18 mlrd. Danijos kronų (2,4 mlrd. eurų). Be to, dideli telkiniai jūroje tikėtini į rytus nuo Grenlandijos krantų.

Tačiau vyriausybė nusprendė atsisakyti leidimų telkiniams žvalgyti.

„Šis žingsnis žengtas dėl mūsų gamtos, dėl mūsų žuvininkystės, dėl mūsų turizmo sektoriaus ir siekiant sutelkti mūsų  verslą į tvaraus vystymosi potencialą“, – pažymima vyriausybės pranešime.

JAV geologijos tarnybos duomenimis, neįžvalgytos naftos atsargos Grenlandijoje gali siekti 17,5 mlrd. barelių, o gamtinių dujų – 148 trln. kubinių pėdų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 19 10:10
Spausdinti