Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, sausio 28 d.


OPOZICIJA RUSIJOJE
Vokiečių medikai išvyko iš Omsko ligoninės be A. Navalno
BNS
Scanpix
Ligoninė, kurioje paguldytas A. Navalnas

Iš Omsko į Vokietiją perkelti Aleksejaus Navalno atvykę vokiečių medikai išvyko iš Sibiro miesto greitosios pagalbos ligoninės be opozicijos lyderio, pranešė naujienų agentūros „Interfax“ korespondentas.

Užsienio medikai išėjo iš ligoninės pastato, sėdo į mikroautobusą ir išvažiavo, bet A. Navalno su jais nebuvo.

Pasikalbėti su žurnalistais išėjusi A. Navalno žmona Julija pranešė, kad policija ir Omsko ligoninės personalas neleido jai ir A. Navalno įkurto Kovos su korupcija fondo (FBK) teisininkui Ivanui Ždanovui pabendrauti su užsienio medikais.

A. Navalnas, 44 metų teisininkas ir kovos su korupcija aktyvistas, Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas, ketvirtadienį buvo hospitalizuotas Sibiro mieste Omske, kai skrydžio iš Tomsko į Maskvą metu prarado sąmonę, o lėktuvas buvo priverstas skubiai nusileisti.

Jo atstovė Kira Jarmyš ketvirtadienį sakė, kad A. Navalnas nuo ryto nieko nevalgė, tik išgėrė arbatos, kurios nusipirko Tomsko oro uoste. Ji kėlė prielaidą, kad aktyvistas galėjo būti apnuodytas.

Šiuo metu A. Navalnas yra komos būsenos, jam prijungtas dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatas. Pasak jo gydytojų, pervežimas gali būti pavojingas jo gyvybei.

Penktadienio naktį iš Niurnbergo į Omską išskrido lėktuvas, kuriuo norima perkelti A. Navalną į vokiečių kliniką. Pervežimą parengė fondas „Cinema for Peace“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 21 17:13
Spausdinti