Meniu
Prenumerata

pirmadienis, lapkričio 30 d.
PIKTNAUDŽIAVIMAS VALDŽIA
Ukrainos prokurorai svarsto galimybę suimti buvusį šalies vadovą P. Porošenką
BNS
Scanpix
Petro Porošenko.

Ukrainos generalinė prokuratūra trečiadienį pranešė, kad buvęs prezidentas Petro Porošenka įtariamas spaudęs kitą aukšto rango pareigūną viršyti savo įgaliojimus ir kad sprendžiama, ar buvusį valstybės vadovą reikia suimti.

„Tyrimo duomenimis liaudies deputatas [P. Porošenka] įtariamas, kad būdamas Ukrainos prezidentas 2018 metais, paskelbęs aiškiai nusikalstamą įsaką, paskatino kariuomenės pareigūną – Ukrainos užsienio žvalgybos (SVR) vadovą – viršyti savo valdžią ir tarnybinius įgaliojimus, tai yra, sąmoningai atlikęs veiksmus, aiškiai peržengiančius jam suteiktas teises ir įgaliojimus, įvykdytus ypatingojo laikotarpio padėties sąlygomis“, – sakoma Generalinės prokuratūros pranešime.

Prokuratūra pridūrė, kad šiuo metu sprendžiama, ar P. Porošenka turi būti areštuotas. Šios bylos tyrimui vadovauja Valstybinis tyrimų biuras (HBR). Anksčiau P. Porošenkos advokatas Ilja Novikovas sakė, kad įtarimai buvusiam prezidentui susiję su galimai neteisėtų SVR vadovo pirmojo pavaduotojo Serhijaus Semočkos  paskyrimu. „Kalbama apie bylą... dėl pono Semočkos paskyrimo Užsienio žvalgybos tarnybos vadovo pavaduotoju“, – nurodė teisininkas.

Anksčiau trečiadienį P. Porošenka, jo advokatai ir keletas eksprezidento partijos „Europietiškas solidarumas“ įstatymų leidėjų atvyko į Generalinę prokuratūrą Kijeve susitikti su generaline prokurore Iryna Venediktova. „Mano veiksmai visiškai atitiko Ukrainos konstituciją“, – žurnalistams sakė P. Porošenka. Jis pridūrė, kad „mėginimai pareikšti įtarimus prezidentui, pareigas einančiam liaudies deputatui privalo teikti vien tik generalinis prokuroras“.

Anksčiau P. Porošenka skundėsi esąs  persekiojamas HBR dabartinės valdžios užsakymu ir teigė, kad tai yra valdančiųjų nevilties ir bejėgiškumo ženklas. „Tai, ką dabar daro valdžia, neturi nieko bendra su Europos vertybėmis, su mūsų judėjimu į Europą, mūsų pasiekimais, beviziu režimu [su Europos Sąjunga], kurio trečiąsias metines rytoj švęsime“, – kalbėjo jis prie generalinės prokuratūros, kur protestuotojai susirinko išreikšti palaikymo buvusiam valstybės vadovui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 10 15:33
Spausdinti