Meniu
Prenumerata

penktadienis, spalio 23 d.
JAV PREZIDENTAS
„The New York Times“: D. Trumpas daug metų vengė mokėti mokesčius
BNS
Scanpix
Donaldas Trumpas

Donaldas Trumpas sekmadienį sulaukė įtarimų, kad prieš tapdamas JAV prezidentu daug metų mokėjo labai mažai federalinių pajamų mokesčių arba jų nemokėjo išvis.

Laikraščio „The New York Times“ (NYT) straipsnyje remiantis daugiau kaip 20 metų mokesčių deklaracijomis teigiama, kad prezidentas milijardierius 2016-aisiais, kai laimėjo prezidento rinkimus, sumokėjo tik 750 dolerių (645 eurus) federalinių pajamų mokesčių. Tiek pat jis sumokėjo 2017-aisiais, o 10 iš 15 ankstesnių metų išvis nemokėdavo federalinio pajamų mokesčio, nes deklaruodavo praradęs daug daugiau pinigų nei uždirbęs.

Miglota D. Trumpo finansinė praeitis kursto kontroversiją prieš pirmuosius šių metų rinkimų debatus. Prezidentas, kuris NYT straipsnį iškart pavadino „visiškai melagingomis, išgalvotomis naujienomis“, antradienį itin svarbiuose debatuose, kurie bus transliuojami tiesiogiai, susirems su varžovu, demokratų kandidatu į prezidentus Joe Bidenu.

Respublikonų lyderis nesilaikė prezidentų tradicijos ir atsisakė paskelbti savo mokesčių deklaracijas. Dėl to jis ilgai kovojo teismuose, tad buvo kilę nemažai spėlionių.

„Visų pirma, aš sumokėjau daug, ir taip pat sumokėjau daug valstijų pajamų mokesčių... Visa tai bus atskleista“, – sakė D. Trumpas, atmesdamas NYT straipsnį.

NYT rašė, kad D. Trumpas savo mokėtinų mokesčių sumą sumažino susigrąžindamas 72,9 mln. dolerių (62,66 mln. eurų) mokesčių. Šiuo metu atliekamas mokesčių inspekcijos auditas dėl šio grąžinimo teisėtumo. 

Taip pat pranešama, kad D. Trumpas pasinaudojo mokesčių lengvatomis mokėdamas mokesčius už būstą, orlaivius, taip pat sumokėdamas 70 tūkst. dolerių  už kirpėjų paslaugas, kai dalyvaudavo televizijos laidose.

Jo golfo klubai praneša praradę daug pinigų, o šimtus milijonų dolerių paskolų, už kurias jis asmeniškai laidavo, netrukus reikės grąžinti, nurodo NYT.

Demokratai nepraleido pro akis šių įtarimų. Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi pareiškė, jog šie duomenys rodo „Trumpo panieką dirbančioms Amerikos šeimoms“, o jos partijos kolega Chuckas Schumeras paragino visus, „kas sumokėjo daugiau federalinių pajamų mokesčių“, pakelti ranką.

Masačusetsui atstovaujantis Richardas Nealas, kuris vadovauja Atstovų Rūmų Mokesčių reikalų komitetui ir nesėkmingai bandė gauti duomenis apie D. Trumpo mokesčius, sakė, kad po NYT straipsnio jo komitetui dar svarbiau gauti šiuos dokumentus.

„Atrodo, kad prezidentas aplošė mokesčių įstatymus savo naudai ir pasinaudojo teisinėmis kovomis, kad galėtų vėliau sumokėti, ką yra skolingas, arba nemokėti išvis“, – sakoma R. Nealo pareiškime socialiniame tinkle „Facebook“.

„Dabar Donaldas Trumpas yra agentūros, kurią laiko priešininku, bosas. Būtina, kad į IRS (JAV vidaus pajamų tarnybos) [vykdomą] prezidento audito programą ir toliau niekas nesikištų“, – pridūrė R. Nealas.

J. Bideno rinkimų kampanijos komanda tviteryje paskelbė, kiek federalinių pajamų mokesčių sumokėjo mokytojai (7 239 doleriai), ugniagesiai (5 283 doleriai) ir slaugytojai (10 216 dolerių). Visas šias grupes smarkiai paveikė Vakarų pakrantėje siaučiantys miškų gaisrai ar pandemija: du svarbūs dalykai prieš rengiamus rinkimų debatus.

Antradienį milijonai amerikiečių stebės, kaip du priešininkai, vadinantys vienas kitą egzistencine grėsme šaliai, po mėnesius trukusių netiesioginių kovų įžengs į televizijos debatų ringą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 28 11:41
Spausdinti