Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, liepos 9 d.
GAMTA
Siaučiant audrai „Ciara“, JK atšaukta traukinių, skrydžių ir keltų reisų
BNS
Fotobankas

Jungtinėje Karalystėje siaučiant audrai „Ciara“, atnešusiai į regioną uragano stiprumo, iki 129 km per val., vėją, sekmadienį buvo atšaukta traukinių, skrydžių ir keltų reisų.

Mažiausiai 10 JK geležinkelio kompanijų paskelbė perspėjimus „nekeliauti“, o apie 20 kitų įspėjo keleivius, kad jų traukiniai gali vėluoti dėl tikėtinų trikdžių – nutrauktų elektros laidų ar medžių šakų ir kitų nuolaužų ant bėgių.

Londono Hitrou oro uostas ir kelios oro linijos nusprendė sekmadienį sujungti dalį skrydžių, kad dėl smarkaus vėjo būtų atšaukta kuo mažiau reisų.

„British Airways“ klientams siūlė pakeisti savo bilietus skrydžiams JK ir Europoje.

„Virgin Airlines“ atšaukė keletą skrydžių. JK Meteorologijos biuras pranešė, kad „Ciara“ taip pat turėtų atnešti smarkių liūčių, todėl paskelbė kelias dešimtis perspėjimų dėl potvynių.

Šiaurės Anglijoje prie Halo ant Hamberio tilto dėl smarkaus vėjo apribotas eismas.

Dėl didelių bangų Airijos jūroje keltų kompanijos atšaukė kelis reisus.

Londone atšauktos bėgimo varžybos, kur turėjo dalyvauti apie 25 tūkst. bėgikų.

Meteorologai praneša, kad audra taip pat turėtų smogti Airijai, Prancūzijai, Belgijai, Nyderlandams, Šveicarijai ir Vokietijai.

Airijos meteorologijos tarnyba „Met Eireann“ perspėjo, kad audra atneš labai smarkų 65–80 km per val. vėją, kurio gūsiai vietomis sieks 130 km per valandą.

Airių meteorologai perspėjo apie „didelę potvynių pakrantėse riziką, ypač palei vakarinius ir šiaurės vakarinius krantus“.

Vakariniame Airijos Golvėjaus mieste šeštadienio vakarą dėl audros buvo atšauktas 2020-ųjų Europos kultūros sostinės renginys.

Nacionalinės oro linijos „Aer Lingus“ perspėjo dėl galimo vėlavimo ir atšaukimų.

Prancūzijos šiaurėje ir šiaurės vakaruose nuo sekmadienio ryto prognozuojamas stiprus, iki 80 km per val. vėjas, kuris naktį sustiprės iki 120 km per val., naujienų agentūrai AFP sakė meteorologė Marion Pirat (Marion Pira).

Audra prognozuojama Normandijoje, Ardėnuose, Lotaringijoje, Vogėzuose, kur vėjo greitis gali siekti 140 km per val., Šampanės ir Bretanės regionuose, kur galimi 110 km per. val. vėjo gūsiai, nurodo meteorologijos tarnyba „Meteo France“.

Audra gali trukdyti prancūzų ir italų regbio rungtynėms Paryžiaus šiaurėje esančiame stadione „Stade de France“. 16 val. Grinvičo (18 val. Lietuvos) laiku prasidėsiančios rungtynės yra metinio Šešių valstybių turnyro dalis.

Belgijoje Karališkasis meteorologijos institutas perspėjo, kad sekmadienį vėjo greitis gali siekti 130 km per val. ar daugiau ir kad visoje šalyje gali būti padaryta žalos turtui.

Imantis atsargumo priemonių buvo atšaukta maždaug 60 skrydžių į Briuselio oro uostą ir iš jo, sakė oro uosto atstovas. Jis pridūrė, kad galimi tolesni vėlavimai.

Briuselyje sekmadienį ir pirmadienį bus uždaryti miškai ir parkai. Belgijos futbolo lyga paskelbė atidedanti sekmadieniui planuotas rungtynes.

Nyderlandų futbolo asociacija KNVB taip pat pranešė, kad keturios sekmadienį planuotos rungtynės atidedamos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 02 09 14:00
Spausdinti