Meniu
Prenumerata

trečiadienis, spalio 27 d.


SAKARTVELAS
Sakartvelas balsuoja M. Saakašvilio arešto temdomuose vietos valdžios rinkimuose
BNS
Fotobankas
Michailas Saakašvilis.

Sakartvelo gyventojai šeštadienį balsuoja savivaldybių rinkimuose, atidžiai stebimuose po ankstesnę dieną įvykusio buvusio prezidento ir opozicijos lyderio Michailo Saakašvilio sugrįžimo į tėvynę ir jo suėmimo.

Iškiliausio Sakartvelo opozicijos veikėjo areštas didina statymus per rinkimus, laikomus svarbiu išbandymu populiarumą prarandančiai valdančiajai partijai „Sakartvelo svajonė“.

53 metų M. Saakašvilis, pagrindinės opozicijos partijos – Vieningojo nacionalinio judėjimo (VNJ) – įkūrėjas, 2003–2014 metais dirbęs prezidento poste, penktadienį ryte pranešė sugrįžęs į Sakartvelą iš Ukrainos, kur jis vadovauja už reformų priežiūrą atsakingai vyriausybės agentūrai.

Tačiau praėjus keliolikai valandų Sakartvelo premjeras Iraklis Garibašvilis pranešė, kad M. Saakašvilis buvo sulaikytas ir pasiųstas į kalėjimą.

Spalvingo charakterio provakarietiškų pažiūrų buvęs lyderis 2018 metais Sakartvele buvo už akių nuteistas kalėti šešerius metus dėl įgaliojimų viršijimo. M. Saakašvilis savo ruožtu tuos kaltinimus atmeta ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Jo įkalinimas beveik neabejotinai sukels politinių neramumų šioje Kaukazo valstybėje, jau ne vienus metus krečiamoje nestabilumo.

„Noriu paprašyti visų jūsų eiti į rinkimus, kad nebūtų prarastas nė vienas balsas, – šeštadienį per „Twitter“ iš kalėjimo parašė M. Saakašvilis, paskelbęs laiško savo šalininkams nuotrauką.

„Mano laisvė ir, dar svarbiau, Sakartvelo laisvė visiškai priklauso nuo jūsų veiksmų ir gebėjimo kovoti“, – pridūrė jis.

Prieš savo areštą eksprezidentas per „Facebook“ paskelbė vaizdo pranešimą, ragindamas savo šalininkus išeiti į gatves protestuoti prieš vyriausybę.

Vietos valdžios rinkimai atidžiai stebimi tiek Sakartvele, tiek už jo ribų, tikintis įžvelgti ženklų, ar valdančioji „Sakartvelo svajonė“ nusiteikusi išlaikyti demokratijos standartus.

M. Saakašvilis, tėvynėje tebeturintis daug ištikimų rėmėjų, penktadienį paskelbtame vaizdo įraše ragino savo šalininkus sekmadienį susirinkti sostinės Tbilisio pagrindiniame prospekte.

Įtakingo milijardieriaus Bidzinos Ivanišvilio įkurta „Sakartvelo svajonė“ yra valdančioji partija nuo 2012 metų.

Kritikai kaltino šią partiją naudojantis baudžiamosiomis bylomis, kad nubaustų politinius oponentus ir žurnalistus. Tvyrant susirūpinimui dėl tokių bylų teisėtumo Interpolas atmesdavo Tbilisio reikalavimus paskelbti M. Saakašvilio tarptautinę paiešką.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 02 16:05
Spausdinti