Meniu
Prenumerata
trečiadienis, balandžio 1 d.
VLADIMIRO PUTINO VYRIAUSYBĖ
Rusijos premjeras D. Medvedevas paskelbė apie atsistatydinimą, siūlomas naujas kandidatas
BNS
Scanpix
Dmitrijus Medvedevas

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas įteikė atsistatydinimo prašymą prezidentui Vladimirui Putinui, trečiadienį paskelbė naujienų agentūra TASS.

Tai patvirtino ir pats D. Medvedevas. Per vyriausybės narių susitikimą su V. Putinu jis kalbėjo apie anksčiau trečiadienį įvykusį valstybės vadovo metinį kreipimąsi į parlamentą, kuriame buvo paminėti „svarbūs darbo mūsų šalyje prioritetai artimiausiems metams“.

Be to, prezidento kalboje buvo „paminėta ištisa virtinė esminių Rusijos Federacijos konstitucijos pakeitimų“, sakė D. Medvedevas. Jis tvirtino, kad priėmus šias pataisas, ne tik pasikeis virtinė konstitucijos straipsnių, bet ir pakis vykdomosios, įstatymų leidžiamosios ir teisminės valdžių balansas.

„Šiame kontekste akivaizdu, kad mes, kaip vyriausybė, privalome suteikti savo šalies prezidentui galimybę priimti visus tam būtinus sprendimus. Susiklosčius tokioms sąlygoms, manau, būtų teisinga, kad, remiantis Rusijos Federacijos konstitucijos 117 straipsniu, dabartinės sudėties RF vyriausybė atsistatydintų“, – pareiškė D. Medvedevas.

Pasak Rusijos naujienų agentūrų, V. Putinas padėkojo D. Medvedevui už darbą. Skelbiama, kad D. Medvedevas bus paskirtas prezidentinės Saugumo tarybos pirmininko pavaduotoju.

V. Putinas paskelbė ketinantis sukurti RF Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojo pareigybę ir pasiūlyti ją D. Medvedevui.

„Dmitrijus Anatoljevičius [Medvedevas] visuomet užsiėmė šiais klausimais; ir mūsų gynybinių pajėgumų didinimo ir saugumo požiūriu. Manau, kad įmanoma, ir prašiau jo, kad ateityje jis užsiimtų būtent šiais (...) klausimais, – kalbėjo Rusijos prezidentas. – Įvesiu Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojo pareigybę.“

Jis priminė, kad Saugumo tarybos pirmininkas yra prezidentas. V. Putinas paprašė D. Medvedevo vyriausybės tęsti darbą, kol bus suformuotas naujas ministrų kabinetas.

Rusijos prezidentas sakė esąs patenkintas vyriausybės rezultatais, bet pabrėžė, kad „pavyko ne viskas“.

„Tikiuosi, kad su jumis artimiausiu metu susitiksime. Susitiksiu su kiekvienu iš jūsų. Prašau jūsų eiti pareigas, kol bus suformuota naujos sudėties vyriausybė“, – pareiškė V. Putinas.

Teikia naują kandidatą

Vladimiras Putinas trečiadienį pasiūlė Valstybės Dūmai apsvarstyti Rusijos federalinės mokesčių tarnybos vadovo Michailo Mišustino kandidatūrą į ministro pirmininko postą, pranešė Kremliaus spaudos tarnyba.

Pasiūlymas paskirti premjeru 53-ejų M. Mišustiną, palyginti menkai žinomą veikėją, nuo 2010 metų vadovaujantį mokesčių tarnybai, pasirodė po netikėto ministro pirmininko Dmitrijaus Medvedevo atsistatydinimo, V. Putinui pristačius virtinę konstitucinių reformų.

„Prezidentas Vladimiras Putinas surengė darbo susitikimą su Michailu Mišustinu ir pasiūlė jam užimti vyriausybės vadovo postą. Gavęs sutikimą, jis pateikė M. Mišustino kandidatūrą į premjero postą Valstybės Dūmos svarstymui“, – nurodoma pranešime.

Valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ parlamentinei frakcijai vadovaujantis Sergejus Neverovas Rusijos naujienų agentūroms sakė, kad M. Mišustino kandidatūra bus apsvarstyta jau ketvirtadienio rytą. Vėliau tądien Valstybės Dūma planuoja surengti balsavimą dėl jo patvirtinimo.

M. Mišustinas praėjusio amžiaus 10-e dešimtmetyje dirbo informacinių technologijų srityje, o 1998-aisiais pradėjo karjerą Federalinėje mokesčių tarnyboje.

Nuo 2008-ųjų iki 2010-ųjų, kai buvo paskirtas tarnybos vadovu, jis vadovavo investicijų grupei UFG.

Anksčiau trečiadienį V. Putino susitikime su vyriausybės nariais premjeras D. Medvedevas įteikė atsistatydinimo prašymą prezidentui.

V. Putinui savo metiniame kreipimesi į įstatymų leidėjus paskelbus apie pluoštą numatomų konstitucinių reformų, vyriausybės vadovas pareiškė, kad jas įgyvendinus pasikeis ne tik virtinė konstitucijos straipsnių, bet ir vykdomosios, įstatymų leidžiamosios ir teismų valdžių pusiausvyra.

V. Putinas padėkojo ministrų kabinetui už atliktą darbą ir paprašė vyriausybės tęsti darbą, kol bus suformuotas naujas ministrų kabinetas.

Jis paskelbė ketinantis sukurti RF Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojo pareigybę ir pasiūlyti ją D. Medvedevui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 01 15 17:17
Spausdinti