Meniu
Prenumerata

penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Moldovos parlamentas neratifikuos susitarimo su Eurazijos ekonomine sąjunga
BNS
Moldovos prezidentas Igoris Dodonas (dešinėje) (AP nuotr.)

Stebėtojo Eurazijos ekonominėje sąjungoje statuso suteikimas Moldovai bus tik „simbolinio pobūdžio“, o šalies parlamentas šios sutarties neratifikuos, žurnalistams sakė Moldovos parlamento pirmininkas Andrianas Candu.

Penktadienį Maskvos vadovaujamos Eurazijos ekonominės sąjungos Aukščiausioji taryba palaikė prorusiško Moldovos prezidento Igorio Dodono iniciatyvą dėl stebėtojo statuso suteikimo jo šaliai. Sprendimas šiuo klausimu bus priimtas per kurį nors iš būsimų posėdžių. „Tai politinis prezidento Igorio Dodono gestas. Deja, jis tęsia savo pasisakymus su ta pačia žinia, kurią stūmė ir per prezidento rinkimų kampaniją. Tai neduoda jokios naudos, nes visuomenė susiskaldžiusi. Prezidento veiksmai ... didina šį susiskaldymą, vietoje to, kad būtų rasti sprendimai ir projektai jai konsoliduoti“, – pirmadienį sakė A.Candu. Jis pabrėžė, kad „valstybės stebėtojos Eurazijos ekonominėje sąjungoje statuso suteikimas Moldovai yra daugiausia simbolinio pobūdžio ir niekaip nepaveiks situacijos šalyje ar jos santykių su kitomis partnerėmis“.
Valstybės stebėtojos Eurazijos ekonominėje sąjungoje statuso suteikimas Moldovai yra daugiausia simbolinio pobūdžio ir niekaip nepaveiks situacijos šalyje ar jos santykių su kitomis partnerėmis
„Kad turėtų juridinę galią, bet koks tarptautinis susitarimas turi pereiti ratifikavimo parlamente procedūrą. Parlamentas neratifikuos susitarimo su Eurazijos sąjunga. Bet kokia narystė stebėtojo teisėmis, bet kokioje organizacijoje, neveikia santykių su Europos Sąjunga, kurios (atžvilgiu) Moldovos Respublika turi asocijuotos valstybės statusą. Mūsų bendradarbiavimas su ES yra kito lygio“, – pažymėjo A.Candu. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.
2017 04 18 13:21
Spausdinti