Meniu
Prenumerata

trečiadienis, liepos 28 d.


JK MONARCHIJA
Mirė karalienės Elžbietos II sutuoktinis princas Philipas
BNS
Scanpix
Princas Philipas.

Penktadienį mirė britų karalienės Elžbietos II 99 metų sutuoktinis princas Philipas, pranešė Bakingamo rūmai.

„Su dideliu liūdesiu Jos Didenybė Karalienė praneša apie savo mylimo vyro, Jo Karališkosios Aukštybės, Edinburgo hercogo princo Philipo, mirtį“, – sakoma pranešime.

„Jo Karališkoji Aukštybė šį rytą ramiai mirė Vindzoro pilyje“, – priduriama jame.

Edinburgo hercogo mirtis yra didžiulė netektis 94 metų monarchei, kuri kadaise apibūdino jį kaip savo „stiprybę ir ramstį visus šiuos metus“.

Princas Philipas, buvęs karinio jūrų laivyno karininkas, didžiąją savo gyvenimo dalį, kaip karalienės sutuoktinis, paskyrė labdaros darbams.

Vasario 16 dieną princas Philipas buvo paguldytas į ligoninę ir gydytas dėl senesnės širdies ligos bei kažkokios infekcijos. Po mėnesio jis grįžo namo.

Paskelbusi apie jo mirtį, BBC televizija sugrojo valstybės himną ir parodė karinę uniformą vilkinčio Philipo atvaizdą.

Birželio 10-ąją princui Philipui būtų sukakę 100 metų.

Lapkritį 73-iąsias vedybų metines atšventę karalienė Elžbieta II ir Philipas didžiąją pandemijos dalį praleido Vindzore dėl savo garbingo amžiaus.

Kunigaikštis ir karalienė sausį gavo po pirmąją skiepų nuo koronaviruso dozę.

Princas Philipas gimė Kerkyros (Korfu) saloje 1921 metų birželio 10 dieną ir buvo vienintelis Graikijos princo Andriejaus, Graikijos karaliaus Konstantino jaunesniojo brolio, ir vokiečių princesės Alice Battenberg sūnus.

Jis mokėsi Vokietijoje, Škotijoje, o vėliau  – Karališkojo karinio jūrų laivyno koledže Dartmute. Su tuomet dar būsima karaliene Elžbieta II jis susituokė 1947 metais, likus penkeriems metams iki jos įžengimo į sostą. Pora susilaukė keturių vaikų. 

2017 metais Philipas nusprendė oficialiai užbaigti eiti savo karališkąsias pareigas, o karalienė palaikė šį jo sprendimą. Tačiau po to princas Philipas dalyvaudavo kai kuriuose šeimos renginiuose, pavyzdžiui vestuvėse.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 09 14:46
Spausdinti