Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 14 d.


BALTARUSIJA
Minskas: sulaikyti Rusijos karinės kompanijos „Wagner“ samdiniai duoda parodymus
BNS
Scanpix
Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos pastatas

Netoli Minsko sulaikyti Rusijos privačios karinės bendrovės „Wagner“ nariai duoda parodymus, ketvirtadienį sakė Baltarusijos valstybės saugumo tarybos sekretorius Andrejus Ravkovas.

Žurnalistų paklaustas, kokia yra ankstesnę dieną Baltarusijoje sulaikytų įtariamų „Wagner“ kovotojų padėtis, A. Ravkovas atsakė, kad jie „duoda parodymus“.

Baltarusijos valstybės saugumo komiteto (KGB) pirmininkas Valerijus Vakulčikas trečiadienį šalies prezidentą Aleksandrą Lukašenką informavo, kad sulaikyti 32 Rusijos piliečiai yra privačios karinės kompanijos „Wagner“ nariai. 

„Maždaug 5 val. 37 min. prie Minsko buvo sulaikyti 32 Rusijos Federacijos piliečiai – sukarintos organizacijos, privačios karinės kompanijos „Wagner“ nariai“, – per skubiai sušauktą Valstybės saugumo tarybos posėdį trečiadienį pareiškė V. Vakulčikas.

Dar vienas Rusijos pilietis buvo sulaikytas šalies pietuose.

A. Lukašenka sakė, kad 33 Rusijos piliečių sulaikymą laiko ypatingu įvykiu ir pavedė V. Vakulčikui kreiptis į Rusijos institucijas, kad šios paaiškintų, „kas vyksta“.

A. Ravkovas nurodė, kad sulaikytieji yra įtariami planavę įvykdyti teroro aktą ir kad pradėtas baudžiamasis tyrimą. Pareigūnas sakė, kad šiuo metu Baltarusijos saugumo tarnybos ieško apie 200 kovotojų, kaip manoma, esančių šalies teritorijoje.

Rusijos ambasadorius Minske nurodė, kad Baltarusijos užsienio reikalų ministerija iškvietė jį atvykti ketvirtadienį aptarti įtariamų „Wagner“ kovotojų sulaikymą.

„Susitikimas Baltarusijos Respublikos užsienio reikalų ministerijoje suderintas pirmoje dienos pusėje“, – ketvirtadienį ryte žurnalistams Minske sakė rusų diplomatas.

Pasak Baltarusijos valstybinės naujienų agentūros „BelTA“, teisėsauga sužinojo apie daugiau kaip 200 „kovotojų“, esą atvykusių į Baltarusiją destabilizuoti padėties prieš kitą mėnesį vyksiančius prezidento rinkimus.

Pastarasis įvykis yra naujausias netikėtas posūkis Baltarusijos prezidento rinkimų kampanijoje, per kurią A. Lukašenka prieš rugpjūčio 9-ąją įvyksiantį balsavimą jau pasiuntė už grotų savo pagrindinius varžovus. 

Rusija yra artimiausia politinė ir ekonominė Baltarusijos sąjungininkė, tačiau jų santykiai kartais tampa įtempti.

Pastaraisiais metais Minskas buvo vis labiau spaudžiamas suartėti su Maskva, tačiau A. Lukašenka atmetė idėją dėl visaverčio šalių suvienijimo. 

„Wagner“ – mįslinga rusų samdinių organizacija, kurią, kaip pranešama, kontroliuoja Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas. Manoma, kad tūkstančiai „Wagner“ kontraktininkų remia Maskvos interesus įvairiuose konfliktuose užsienyje, įskaitant Siriją, Ukrainą ir Libiją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 07 30 12:02
Spausdinti