Meniu
Prenumerata

antradienis, liepos 14 d.
KORONAVIRUSAS
Mėnesiui stabdomi skrydžiai iš Europos į JAV
BNS
Pixabay
Lėktuvas

Prezidentas Donaldas Trumpas pradėdamas „agresyviai“ stabdyti koronaviruso plitimą trečiadienį 30-iai dienų nutraukė „visas keliones iš Europos“ į JAV.

„Kad mūsų krantų nepasiektų nauji atvejai, sustabdysime visas keliones iš Europos į Jungtines Valstijas ateinančioms 30-iai dienų. Naujosios taisyklės įsigalios penktadienio vidurnaktį“, – kreipdamasis į šalies gyventojus paskelbė D. Trumpas.

Pasak jo, Europoje užsikrėtimo naujuoju virusu atvejų padaugėjo todėl, kad vyriausybės nesustabdė kelionių iš Kinijos, kur praėjusių metų pabaigoje kilo COVID-19 epidemija.

JAV draudimas negalios keliautojams iš Jungtinės Karalystės, neseniai pasitraukusios iš Europos Sąjungos, sakė D. Trumpas.

Geriausiu vakaro laiku iš Ovaliojo kabineto kreipdamasis į susirūpinusius amerikiečius, D. Trumpas stengėsi atsikirsti kritikams, sakantiems, kad šios krizės metu trūko jo vadovavimo, ir tvirtino, kad „virusas neturės šansų“.

„Tai agresyviausios ir išsamiausios pastangos stojant prieš užsienio virusą per dabartinę istoriją“, – sakė jis.

Savo kalboje D. Trumpas smarkiai akcentavo Europos vaidmenį dėl viruso plitimo.

„Europos Sąjunga nesiėmė tokių pačių [kaip JAV] atsargumo priemonių ir nesuvaržė kelionių iš Kinijos ir kitų karštųjų taškų, – sakė jis. – Todėl keliautojai iš Europos Jungtinėse Valstijose pasėjo daug naujų židinių.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 03 12 09:33
Spausdinti