Meniu
Prenumerata

pirmadienis, rugsėjo 27 d.


COVID-19
Kinija: PSO planas tikrinti kinų laboratorijas dėl COVID-19 kilmės – „arogantiškas“
BNS
Scanpix
Uhano virusologijos institutas.

Kinija ketvirtadienį pasmerkė Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pasiūlymą tikrinti šalies laboratorijas toliau tiriant pandeminio koronaviruso kilmę, o kinų sveikatos apsaugos viceministras pareiškė, esą toks planas demonstruoja „nepagarbą“ ir „aroganciją mokslo atžvilgiu“.

PSO pranešė, kad antrajame šio tarptautinio tyrimo etape turėtų būti patikrintos Kinijos laboratorijos, augant spaudimui iš JAV ištirti Uhano virusologijos institutą.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas penktadienį nurodė, kad tyrimo metu turėtų būti „patikrintos susijusios laboratorijos ir tyrimų institucijos, veikiančios vietovėje, kur 2019-ųjų gruodį buvo nustatyti pirmieji žmonių užsikrėtimo atvejai“, turėdamas galvoje Kinijos Uhano miestą.

Kinų sveikatos apsaugos viceministras Zeng Yixinas žurnalistams sakė, kad buvo „itin nustebintas“ šio pasiūlymo ir kad jis demonstruoja „nepagarbą sveikam protui i aroganciją mokslo atžvilgiu“.

Prielaida, esą užkratas pasklido iš laboratorijos, buvo iškelta įsibėgėjus pandemijai, tačiau vėliau ši hipotezė daugelio ekspertų buvo atmesta kaip sąmokslo teorija.

Tačiau pastarosiomis savaitėmis apie šią teoriją vėl imta intensyviai kalbėti, pasirodžius pranešimams, kad trys Uhane veikiančio Virusologijos instituto mokslininkai 2019 metais susirgo po apsilankymo šikšnosparnių urve Kinijos pietvakarinėje Junano provincijoje.    

Pekinas nekart tvirtino, kad viruso pasklidimo iš laboratorijos scenarijus būtų „itin menkai tikėtinas“, remdamasis bendros PSO ir kinų misijos Uhane šių metų sausį išvadomis.

Uhano virusologijos instituto Nacionalinės biosaugumo laboratorijos direktorius Yuanas Zhimingas per ketvirtadienio spaudos konferenciją teigė, kad nuo įstaigos įsteigimo 2018 metais joje „nėra buvę jokio patogenų nutekėjimo ar darbuotojų užsikrėtimo incidentų“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 22 09:06
Spausdinti