Meniu
Prenumerata

pirmadienis, kovo 1 d.


KORONOVIRUSAS
Kinija: naujuoju koronavirusu žmonės gali užsikrėsti nuo kitų žmonių
BNS
Scanpix

Kinijos aukšto rango užkrečiamųjų ligų specialistas patvirtino, kad šalyje išplitęs naujas koronavirusas, panašus į sukeliantį ūmaus kvėpavimo takų sindromą (SARS), užsikrėtusio žmogaus gali būti perduodamas kitiems žmonėms, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Garsus ekspertas Zhong Nanshanas, dirbantis nacionalinėje sveikatos apsaugos komisijoje, padėjusioje išaiškinti 2003 metų SARS viruso protrūkio mastą, sakė, kad buvo „patvirtinta“, jog naujasis virusas gali būti perduodamas vieno žmogaus kitam, informavo valstybinis transliuotojas CCTV.

„Šiuo metu galima sakyti, jog yra patvirtinta, kad egzistuoja žmogaus perdavimo žmogui reiškinys“, – pareigūnas sakė CCTV.

Anksčiau pirmadienį Kinijos valstybinė žiniasklaida paskelbė, kad naujasis virusas išplito po Kiniją ir pasiekė tris kitas Azijos šalis, todėl didėja nuogąstavimai dėl didelio masto protrūkio, milijonams žmonių pradėjus keliauti prieš Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių.

Naujoji koronaviruso padermė, pirmą kartą aptikta Kinijos centriniame Uhano mieste, sukėlė nerimą dėl jo ryšio su ūmaus kvėpavimo takų sindromu (SARS). Nuo šios infekcijos 2002–2003 metais žemyninėje Kinijoje ir Honkonge mirė beveik 650 žmonių.

Uhanas turi 11 mln. gyventojų ir yra svarbus transporto mazgas, ypač sausį, kai šimtai milijonų kinų keliauja aplankyti savo artimųjų per Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių. Šventinis laikotarpis prasidės vėliau šią savaitę.

Savaitgalį Uhane mirė trečias žmogus ir buvo užfiksuoti 136 nauji užsikrėtimo atvejai, pranešė vietos sveikatos apsaugos komisija. Dar 15 užsikrėtimo atvejų diagnozuota pietinėje Guangdongo provincijoje ir penki – Pekine, tad bendras žmonių, kuriems Kinijoje buvo diagnozuota ši liga, skaičius išaugo iki 218.

Pietų Korėjoje pirmadienį buvo patvirtintas pirmasis užsikrėtimo SARS atvejis – pranešama, kad susirgo 35 metų moteris, atskridusi iš Uhano. Tailande ir Japonijoje anksčiau buvo patvirtinti iš viso trys atvejai – visi pacientai lankėsi tame Kinijos mieste.

Manoma, kad protrūkio židinys yra Uhane veikiantis jūrų gėrybių turgus, bet Zhong Nanshanas sakė, kad dalis naujuoju virusu užsikrėtusių pacientų šiame vidurio Kinijos mieste nesilankė.

Pasak jo, nustatyta, kad Guangdongo provincijoje du pacientai užsikrėtė nuo savo šeimų narių, kurie lankėsi Uhane.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 01 20 18:14
Spausdinti