Meniu
Prenumerata

šeštadienis, sausio 16 d.


KARANTINAS
JAV tikisi „įjungti“ ekonomiką jau gegužės mėnesį, bet ne visoje šalyje iš karto
BNS
Pixabay

Jungtinės Valstijos gali pradėti laipsnišką grįžimo įprastą gyvenimą procesą jau kitą mėnesį, nes esama požymių, kad koronaviruso pandemija pasiekė piką, sekmadienį pareiškė vienas pagrindinių šalies virusologų.

Prezidentas Donaldas Trumpas anksčiau buvo išreiškęs pageidavimą, kad įmonės pradėtų veiklos atnaujinimą iki Velykų , tačiau didžioji šalies dalis liko uždaryta, o bažnyčios transliavo mišias internetu, kad neleistų plisti virusui, Jungtinėse Valstijose jau nusinešusiam daugiau nei 22 tūkst. žmonių gyvybes.

Sprendimą dėl to, kada sušvelninti karantiną, D. Trumpas vadina vienu reikšmingiausių per savo kadenciją. Jis patiria ir visuomenės sveikatos specialistų, ir verslo atstovų, taip pat kai kurių konservatyvių sąjungininkų, norinčių nedelsiant grįžti prie įprasto gyvenimo, spaudimą.

JAV Nacionalinio alergijos ir užkrečiamųjų ligų instituto vadovas Anthony Fauci televizijai duotame interviu pareiškė, kad tam tikrose šalies dalyse apribojimai galėtų būti pradėti švelninti gegužę, tačiau perspektyvas vertino atsargiai.

„Manau, kad greičiausiai tam tikru mastu karantinas galėtų būti pradėtas švelninti ateinantį mėnesį, – kanalui CNN teigė A. Fauci. – Tikimės, kad iki mėnesio pabaigos galėsime apsižvalgyti ir paklausti: gerai, ar yra kokių nors elementų, kuriuos galėtume saugiai ir atsargiai grąžinti?“.

„Jei taip bus, pirmyn. O jei ne, tiesiog toliau lauksime“, – pridūrė A. Fauci.

Pasak jo, skirtingi regionai bus pasirengę atnaujinti įprastą veiklą skirtingu metu, taigi nebus įmanoma tiesiog „įjungti“ šalies.

Kitaip nei daugelyje Vakarų šalių, Jungtinėse Valstijose sprendimą dėl karantino pirmiausia priima vietos institucijos, o ne prezidentas. Daugelis stipriai nukentėjusių ir tankiai apgyvendintų regionų vadovų pažadėjo, kad apribojimo priemonės bus taikomos tol, kol reikės.

Jungtinėse Amerikos Valstijose, kuriose gyvena 4,25 proc. pasaulio gyventojų, užfiksuota beveik penktadalis iš beveik 110 tūkst. mirčių nuo koronaviruso atvejų.

Jungtinėse Valstijose per parą užregistruota 1514 mirties nuo koronaviruso atvejų, rodo sekmadienį 20 val. 30 min. vietos (pirmadienį 3 val. 30 min. Lietuvos) laiku paskelbti Baltimorėje įsikūrusio Johnso Hopkinso  universiteto duomenys. Bendras COVID-19 aukų JAV skaičius padidėjo iki 22 020 ir yra didžiausias pasaulyje.

JAV taip pat pirmauja pasaulyje pagal patvirtintų užsikrėtimo atvejų skaičių, kuris sekmadienį vakare buvo 555 313.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 13 12:08
Spausdinti