Meniu
Prenumerata

pirmadienis, lapkričio 23 d.
BALTARUSIJOS RINKIMAI
JAV svarsto apie sankcijas Baltarusijai
BNS
Scanpix
Minskas, Baltarusija

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo ketvirtadienį pareiškė, kad Vašingtonas neatmeta galimybės paskelbti sankcijų Baltarusijai, nors galutinis sprendimas dar nepriimtas.

„Esu tikras, kad apsvarstysime visus šiuos dalykus ir kad svarbu nustatyti kriterijus. Ką, mūsų nuomone, galime padaryti ne tik vienašališkai kaip JAV, bet ir daugiašaliu formatu, kad pasiektume gerų rezultatų Baltarusijos žmonėms – ar tai būtų sankcijos, ar sprendimai dėl produkcijos tiekimo. Visa tai yra dalykai, dėl kurių reikia apsispręsti“, – sakė M. Pompeo Valstybės departamento paskelbtame interviu „Laisvosios Europos radijui/Laisvės radijui“ (Radio Free Europe/Radio Liberty, RFE/RL).

Anot jo, dar per anksti priimti konkrečius sprendimus, nes būtina stebėti, kaip artimiausiu metu klostysis įvykiai Baltarusijoje.

M. Pompeo dar kartą pareiškė, kad savaitgalį įvykę prezidento rinkimai nebuvo laisvi ir sąžiningi.

„Buvome nepaprastai susirūpinę dėl rinkimų ir labai nusivylėme, kad jie nebuvo laisvesni ir sąžiningesni. Jau matėme tokį elgesį anksčiau ir apgailestaujame, kad būtent taip ir nutiko. Tuomet stebėjome smurtą ir pasekmes, kai su taikiais protestuotojais buvo elgiamasi, kad neturėtų būti elgiamasi“, – sakė amerikiečių diplomatijos vadovas.

Pasak jo, JAV taip pat smerkia smurtą prieš taikius protestuotojus šalyje.

„Dar nenusprendėme, koks būtų tinkamas atsakas, bet galiu pasakyti, kad bendradarbiausime su mūsų draugais europiečiais, su mūsų laisvę mylinčiais draugais, kurie yra lygiai taip pat susirūpinę dėl to, kas įvyko. Norime gerų rezultatų Baltarusijos žmonėms ir imsimės atitinkamų veiksmų“, – pridūrė valstybės sekretorius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 13 09:09
Spausdinti