Meniu
Prenumerata

trečiadienis, birželio 16 d.


KORONAVIRUSAS
Izraelis ruošiasi skiepyti nuo koronaviruso 12–15 metų paauglius
BNS
Organizatoriai

Izraelio sveikatos apsaugos ministerija trečiadienį paskelbė, kad 12–15 metų vaikai galės skiepytis nuo koronaviruso, nepaisant nustatyto „galimo ryšio“ tarp bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtos vakcinos bei miokardito atvejų jaunuolių gretose.

Antradienį Izraelis panaikino beveik visus apribojimus dėl COVID-19 po visuotinės 16 metų ir vyresnių gyventojų vakcinacijos kampanijos. Tą dieną šalyje buvo užfiksuoti vos keturi nauji užsikrėtimo atvejai.

Sveikatos apsaugos ministerija antradienį taip pat atskleidė, kokių išvadų prieita atlikus tyrimą dėl galimų ryšių tarp miokardito (širdies raumens uždegimo) ir skiepų nuo COVID-19.

Išnagrinėjus 275 miokardito atvejus, užfiksuotus laikotarpiu nuo 2020 metų gruodžio iki 2021-ųjų gegužės tarp daugiau nei penkių milijonų paskiepytų asmenų, nustatyta, kad 148 iš jų „įvyko apytiksliai vakcinacijos metu“: 27 po pirmosios dozės ir 121 – po antrosios.

„Esama tam tikros tikimybės, kad yra galimas ryšys tarp antrosios vakcinos dozės ir susirgimo miokarditu jaunų, 16–30 metų amžiaus vyrų grupėje“, – nurodė ministerija ir pridūrė, jog ryšys, „kaip nustatyta, yra stipresnis jaunesnėje, 16–19 metų amžiaus grupėje“. 

Ministerija pažymėjo, kad 95 proc. miokardito pasireiškimų „buvo laikomi lengvais atvejais“.

Trečiadienį ministerija išdėstė savo poziciją dėl jaunimo imunizavimo, ragindama skiepytis visus į rizikos grupę patenkančius asmenis.

„Nuspręsta rekomenduoti neatidėliotinas vakcinacijas rizikos grupių atstovams, įskaitant paauglius, kuriems kyla medicininis pavojus susirgti sunkios formos koronavirusu, taip pat paaugliams, gyvenantiems su į rizikos grupę patenkančiais šeimos nariais bei šeimoms, planuojančioms keliones užsienyje“, – nurodoma pareiškime.

Anot ministerijos, „be rizikos grupių atstovų, visi kiti suinteresuoti asmenys galės“ pasiskiepyti, o 12–15 metų paauglių imunizavimo kampanija prasidės ateinančią savaitę.

Cituodama savo miokardito tyrimo atskaitą, ministerija pabrėžė, jog koronaviruso komplikacijų pavojus yra „daug didesnis nei skiepijimo keliama rizika“.

„Vakcina yra veiksminga ir saugi, – rašoma pareiškime. – Net 16–19 metų vyrų gretose išaiškintų miokardito atvejų buvo nedaug, dauguma jų praėjo be komplikacijų.“

Epidemijos įkarštyje šių metų pradžioje Izraelyje buvo nustatoma apie 10 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų per parą ir maždaug 88 tūkst. aktyvių atvejų, tačiau sparti skiepijimo „Pfizer“ ir „BioNTech“ preparatu kampanija padėjo sumažinti šiuos skaičius.

Trečiadienį Izraelyje buvo mažiau nei 340 aktyvių COVID-19 atvejų.

Reikalavimas dėvėti kaukes patalpose ir kelionių suvaržymai yra paskutinės žydų valstybėje tebegaliojančios viruso prevencijos priemonės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 02 21:31
Spausdinti