Meniu
Prenumerata

trečiadienis, birželio 16 d.


SUSITIKIMAS
Į Rusiją atvykęs A. Lukašenka pasiskundė, kad Vakarai siekia įsiūbuoti neramumus jo šalyje
BNS
Scanpix/AP nuotr/.
Aliaksandras Lukašenka ir Vladimiras Putinas

Baltarusijos autoritarinis prezidentas Aliaksandras Lukašenka, penktadienį susitikęs su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, pareiškė, kad Vakarai siekia sukelti neramumų jo šalyje, kilus tarptautiniam pasipiktinimui dėl priverstinio lėktuvo nutupdymo.

„Vyksta bandymas įsiūbuoti situaciją, kad ši pasiektų praėjusio rugpjūčio lygį“, – sakė A. Lukašenka, turėdamas omenyje protestus prieš jo režimą, kilusius po ginčijamų prezidento rinkimų.

A. Lukašenka, dažnai pavadinamas „paskutiniu Europos diktatoriumi“, šiuo metu patiria bene didžiausią tarptautinį spaudimą per beveik 27 savo valdymo metus. 

Sekmadienio popietę Minsko oro uoste buvo nutupdytas keleivinis bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių. Jis buvo priartėjęs prie Lietuvos oro erdvės, tačiau buvo priverstas pasukti į Baltarusijos sostinę.

Lėktuvui nusileidus Minske, sulaikytas juo skridęs tinklaraštininkas opozicionierius Ramanas Pratasevičius, taip pat jo mergina, Europos humanitarinio universiteto Vilniuje studentė, Rusijos pilietė Sofija Sapega.

A. Lukašenka trečiadienį kreipdamasis į parlamentą tvirtino, kad „veikė teisėtai, gindamas mūsų žmones, pagal visas tarptautines taisykles“, nes buvo gautas pranešimas apie orlaivyje neva esančią bombą.

66 metų A. Lukašenka jau daugiau nei du dešimtmečius valdo Baltarusiją geležiniu kumščiu, bando užgniaužti nepriklausomą žiniasklaidą, imasi represijų, persekioja savo oponentus ir, kaip įtariama, naudoja smurtą prieš disidentus.

A. Lukašenkai ir jo bendražygiams Vakarai jau įvedė sankcijų dėl susidorojimo su taikiais protestuotojais po praėjusio rugpjūčio rinkimų, per kuriuos jis pasiskelbė užsitikinęs šeštą kadenciją. Vakarų demokratijos ir opozicija tą balsavimą laiko suklastotu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 05 28 19:54
Spausdinti