Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 18 d.


JAV
FTB prieš J. Bideno inauguraciją tikrina Vašingtone dislokuotus karius
BNS
Scanpix

JAV teisėsaugos agentūros tikrina Nacionalinės gvardijos narius, norėdamos įsitikinti, kad jie nekels pavojaus saugumui per išrinktojo prezidento Joe Bideno inauguraciją, sekmadienį pareiškė vienas aukšto rango generolas.

Po kadenciją baigiančio prezidento Donaldo Trampo šalininkų sausio 6 d. surengtų riaušių JAV Kapitolijuje paaiškėjo, kad kai kurie iš dalyvavusių asmenų turi dabartinių ar ankstesnių ryšių su kariuomene.

Televizija „CBS News“ sekmadienį paklausė Nacionalinės gvardijos biurui vadovaujančio generolo Danielio Hokansono, ar tikrinami į Vašingtoną atvykstantys kariai.

„Koordinuojant veiksmus su Slaptąja tarnyba ir FTB (Federaliniu tyrimų biuru), tikrinami visi atvykstantys kadrai“, – pabrėžė D. Hokansonas.

Didelė Vašingtono dalis šiuo metu primena įtvirtintą bastioną karo zonoje: didžioji dalis miesto centro yra atkirsta, daug kur matyti tvorų su spygliuota viela, o sostinės teritorijoje dislokuota maždaug 25 tūkst. Nacionalinės gvardijos narių.

Neseniai visiems JAV kariams išsiųstame laiške Jungtinio štabų vadų komitetas pabrėžė, kad sausio 6-osios riaušės buvo „nesuderinamos su teisės viršenybės“ principu ir kad kariuomenė „turi įkūnyti tautos vertybes bei idealus“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 18 09:05
Spausdinti