Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 18 d.


RUSIJA
Didysis sugrįžimas: Maskvos oro uostas sako nepriimsiantis žurnalistų, norinčių nušviesti A. Navalno atvykimą
BNS

Maskvos Vnukovo oro uostas, kur sekmadienį iš Berlyno turi atskristi opozicionierius Aleksejus Navalnas, dėl galiojančių kovos su koronavirusu priemonių nepriims žurnalistų, penktadienį naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė oro uosto atstovai.

„Siekiant užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos plitimui, taip pat užtikrinti Vnukovo tarptautinio oro uosto keleivių ir svečių saugumą, laikinai nerengiami masiniai renginiai, įskaitant žiniasklaidos veiklos organizavimą“, – pažymėjo spaudos tarnyba.

Pasak jos, žiniasklaidai visgi bus pateiktas lėktuvo atvykimo vaizdo įrašas.

A. Navalnas, rugpjūtį išgabentas gydyti į Vokietiją dėl įtariamo apnuodijimo, trečiadienį paskelbė, kad sausio 17 dieną sugrįš į savo šalį.

„Aš likau gyvas. Ir dabar Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, davęs įsakymą mane nužudyti... sako savo tarnams daryti viską, kad negrįžčiau, – per „Instagram“ parašė A. Navalnas. – Sausio 17 dieną, sekmadienį, grįšiu namo oro bendrovės „Pobeda“ reisu. Pasitikite“, 

A. Navalnas rugpjūčio 20 dieną pasijuto blogai per skrydį iš Tomsko į Maskvą ir vėliau buvo nuskraidintas į Vokietiją gydyti. Laboratorijų Vokietijoje, Prancūzijoje ir Švedijoje, taip pat Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) atlikti tyrimai parodė, jog politiko organizme buvo sovietų mokslininkų sukurtos kovinės medžiagos „Novičiok“ pėdsakų.

A. Navalnas tvirtina, kad išpuolį prieš jį organizavo Federalinė saugumo tarnyba (FSB) prezidento V. Putino nurodymu. Kremlius bet kokį savo vaidmenį neigia.

A. Navalnas ir jo sąjungininkai taip pat kaltino Kremlių mėginant užblokuoti A. Navalno grįžimą į Rusiją.

Rusijos tyrėjai praeitą mėnesį pradėjo A. Navalno atžvilgiu baudžiamąjį tyrimą dėl „sukčiavimo“, tvirtindami, kad jis asmeniniams tikslams išleido daugiau nei 356 mln. rublių (3,9 mln. eurų) iš kelių savo organizacijų sąskaitų.

Tyrimų komitetas, nagrinėjantis sunkius nusikaltimus, pareiškime teigė, kad žymus Rusijos opozicijos veikėjas panaudojo pinigus „asmeniniam turtui, materialinėms vertybėms įsigyti ir išlaidoms (įskaitant atostogas užsienyje) apmokėti“, tvirtindamas, kad tai reiškia, jog paaukoti pinigai buvo „pavogti “.

Netrukus po to, kai pasirodė Tyrimų komiteto pranešimas spaudai, A. Navalnas socialiniame tinkle „Instagram“ parašė: „Tai nebuvo sunku nuspėti. Aš iš karto pasakiau vaizdo įraše: jie bandys mane pasodinti į kalėjimą, nes aš nemiriau tame lėktuve, o po to ieškojau savo žudikų.“

„Netylėjau iki pasikėsinimo mane nužudyti, o po to tuo labiau netylėsiu“, – pridūrė jis.

2014 metų gruodžio 30 dieną Maskvos Zamoskvorecko rajono teismas pripažino A. Navalną ir jo brolį kaltais dėl sukčiavimo ir kosmetikos kompanijos „Yves Rocher“ lėšų grobstymo. Teismas skyrė A. Navalnui 3,5 metų lygtinę laisvės atėmimo bausmę ir penkerių metų bandomąjį periodą, o jo brolį Olegą pasiuntė į bendrojo režimo koloniją atlikti 3,5 metų įkalinimo bausmės.

2017 metų rugpjūtį teismas A. Navalno bandomąjį laikotarpį pratęsė iki 2020 metų gruodžio pabaigos.

FSIN taip pat ne kartą kreipėsi į teismą nesėkmingai prašydama A. Navalno lygtinę bausmę pakeisti realia laisvės atėmimo bausme.

2017-ųjų spalį Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) pripažino neteisingu Rusijos teismo procesą opozicijos lyderio A. Navalno ir jo brolio Olego byloje ir priteisė jiems daugiau kaip 80 tūkst. eurų kompensaciją.

Rusijos Aukščiausiasis Teismas 2018 metų balandžio 25 dieną dėl EŽTT sprendimo atnaujino brolių Navalnų procesą, bet paliko galioti nuosprendį jo nepakeitęs.

Antradienį Maskvos teismui buvo pateiktas prašymas, kad A. Navalnui 2014 metais skirta lygtinė bausmė būtų pakeista realiu laisvės atėmimu, nes jis esą pažeidė bandomojo laikotarpio sąlygas, likdamas užsienyje, kai rugsėjį buvo išrašytas iš Berlyno ligoninės.

Federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) Maskvos valdyba ketvirtadienį pareiškime nurodė, kad „privalo imtis visų veiksmų sulaikyti“ A. Navalną iki teismo sprendimo 2014 metais jam paskirtą lygtinę bausmę pakeisti realia įkalinimo bausme.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 15 19:50
Spausdinti